Menu

Dzisiaj pokaże wam jedną z książek, jakie w swojej biblioteczce ma moja córcia. :) Książka nosi tytuł " Chcę mieć PIESKA", a na jej okładce zobaczymy dziecko, które prowadzi swojego czworonoga na smyczy. :)

Z tyłu książki przeczytamy: " To książeczka dla tych dzieci, które chciałyby mieć psiaka, i dla tych, które już mają, a także dla tych, które po prostu lubią pieski i inne zwierzeta".

Książeczka ma 16 stron, na ktorych bardzo fajnie i w przystępny sposób zostały opisane rzeczy, jakie są niezbędne, przy posiadaniu swojego psa. Znajdziemy tu informacje m.in. o tym, że piesek potrzebuje legowiska, misek na pokarm i wodę, ale także miłości i zabawy.

Większość kartek jest narysowana w taki sposób, aby dziecko mogło pokolorować rysunki, tutaj prezentuję wam przykład jednej z kartek:


Na środku książki "Chcę mieć pieska" znajdziemy karty do gry w memory. Karty te możemy wyciąć i po prostu zagrać. Są to kolorowe kwadraciki z kolorowymi rysunkami, oczywiście o psiej tematyce. Cała zabawa polega na tym, aby kwadraciki te wymieszać (obrócone do dołu rysunkiem), a następnie ułożyć np. na podłodze. Za pomocą jednego ruchu odkrywamy dwa kwadraty i w ten sposób szukamy par. :)


W książce tej znajdziemy także miejsce, gdzie dziecko może namalować swojego czworonożnego przyjaciela. Nie zabraknie też zadań - połączenia w linie rzeczy dla pieska, znajdywanie różnic na obrazku, a także super opowiadanie z rysunkami. Mama czyta (albo tata :)), ale razem z dzieckiem.

  
Jeśli chodzi o moją ocenę książki to według mnie jak najbardziej nadaje się ona dla dzieci małych, jak i większych. Zarówno maluszka ucieszą kolory, jak i starsze dziecko dowie się przydatnych informacji.

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl