Menu

Dzisiaj pokażę wam jak można przyjemnie spędzić czas z dzieckiem. Kostkę tą moja córka robiła na konkurs, niestety nie wygrałyśmy, jednak postanowiłam opisać ją tutaj, gdyż podczas jej tworzenia mała miała dużo frajdy. :)

Na początek znalazłayśmy małe pudełko (po jakiejś części samochodowej). :) Następnie z papieru kolorowego wycięłyśmy kolorowe kwadraty wielkości mniej więcej jednej ścianki pudełeczka (kwadracików było więcej niż ścianek - w sumie to tyle ile było kolorów w papierze kolorowym).
Następnie córcia naklejała kwadraciki w taki sposób, jak jej pasował, jak umiała to zrobić:

 Potem wycięłyśmy prostokąty:

 Które Kinia także naklejała tak, jak się jej podobało:


Potem z papieru kolorowego wycięłyśmy kółeczka:
Córka znów naklejała je tak, jak jej pasowało (nie ingerowałam w to):
Ponieważ naklejanie bardzo się jej spodobało, to wycięłyśmy jeszcze  kolorowe trójkąty:
Które także zostały naklejone na kostkę:
  Po skończeniu kostka stworzona przez Kinię, wyglądała tak:
I jeszcze każda ściana z osobna:


Jak wam się podoba taka zabawa z dzieckiem? :) Zapraszam do komentowania. :)


Przydatny post? Udostępnij go!

2 komentarze:

 1. Bardzo fajna zabawa z dzieckiem, moja córka nie ma jeszcze 3 lat, ale już staram się Jej wymyślać takie kreatywne zabawy, na razie najbardziej lubi przyklejać wszędzie naklejki:)
  pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córcia też jeszcze nie ma 3 lat. :) I także uwielbia wszędzie naklejak naklejki - stąd właśnie ten pomysł na zabawę. :) Myślę, że takie kreatywne spędzanie czasu może pomóc w rozwinięciu zdolności dziecka. :)

   Usuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl