Menu

Dzisiaj pokażę wam jak moja córcie tworzyła ludzika z piasku. Jest to propozycja zabawy na dworze, a wiadomo, że dzieci niestety często wolą obejrzeć bajkę w telewizji niż wyjść na dwór. Dzięki tej zabawie można rozwinąć u dziecka zdolności plastyczne, połączyć przyjemne z pożytecznym i co najważniejsze sprawić, że dziecko chętnie spędzi czas na świeżym powietrzu nie nudząc się. :)

Co nam będzie potrzebne? To co znajdziemy pod ręką. :) W naszym przypadku był to piasek, kamyczki, kwiatuszki, listka, gałązki itp. :)

Na początek mała przyszykowałą sobie kilka rekwizytów. Do pojemniczka po jogurcie nasypała piasku, a do drugiego włożyła kilka małych kamyczków. Zrwała troszkę żółtych kwiatuszków, trochę liści i gałązek.Następnie wysypała piasek z kubeczka na kupkę - to początek jej pracy - dzięki temu powstała głowa. :)
Z kamyczków zrobiła oczka i nosek :)
Z małej gałązki zrobiła buźkę:


Z żółtych kwiatuszków powstały włosy:Ubranko zrobiła z listów:


Rączki powstały z piasku:Nóżki ludzika także zrobiła z piasku:


Córcia nie zapomniała też o bucikach :)Potem okazało się, że zrobione wczśniej ubranko jest troszkę za małe :) i trzeba go "dorobić" :) Oczywiście wykorzystała do tego listki i gałązki:
A tak wyglądał ludzik z piasku w całości:


Gdy już myślałam, że praca została skończona, okazało się, że trzeba przecież dorysować bucikom sznurówki:I ... zrobić makijaż:


Ludzik z piasku to moja córka. Tworzyła w ten sposób siebie z przyszłości. Powiedziała, że chciałaby kiedyś pomagać zwierzątkom i ogólnie przyrodzie, stąd powstał pomysł stworzenia pracy na dworze. :) Tu jeszcze raz z bliska:Jak się wam podoba taka propozycja zabawy dziecka na dworze? Zapraszam do komentowania. :)
Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl