Menu

Dzisiejszy wpis poświęcę na recenzję książki "Łazienkowe pytania", z którą mam przyjemność się zapoznać dzięki wygranej w jednym z konkursów w serwisie Miasto Dzieci. Jest to autorska książka Krystyny Lipki - Sztarbałły, która do tej pory ilustrowała jedynie teksty innych autorów. Już na samym początku spotykamy się z wielkim znakiem zapytania umieszczonym na okładce:


Także spis treści to same pytania. :) Chcąc poznać na nie odpowiedź wystarczy po prostu otworzyć książkę na danej stronie. Wiele pytań i oczywiście odpowiedzi na pewno zaciekawią nie jedno dziecko.

 Tron, Tronik czy Sedes? Autorka w zabawny i zrozumiały na pewno dla każdego dziecka sposób wyjaśnia m.in. dlaczego dorośli mówią czasami: "siedzisz na tronie", wymienia też liczne funkcje, które może posiadać nowoczesne WC. :) Czy każdy z was wiedział, że niektóre z nich mogą nawet dokonać analizy medycznej, która poinformuje nas w ten sposób o naszym stanie zdrowia?


W książce znajdziemy odpowiedź także na takie pytania, jak:
- kiedy i jak często należy myć ręce, zęby, twarz, włosy, czy nogi?
- jak myje mydło?
- po co brać kąpiel?
- jak oszczędzać wodę?W Słynne? łazienkowe tematy mamy okazję zobaczyć i przeczytać m.in. o tym co to takiego Manneken Pis, czy Toilet-Shaped House. Załączone zostały tutaj także fotografie pisuarów o niezwykłym wyglądzie, będących wręcz dziełami sztuki.


W Czy wiesz, że przeczytamy różne ciekawostki dopasowane tematycznie do pytań zawartych w książce. Każda ciekawostka przypisana jest do danego pytania ze spisu treści.  Autorka zwraca też uwagę na takie daty jak:
22 marca - Światowy Dzień Wody,
5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska,
15 października - Światowy Dzień Mycia Rąk,
19 listopada - Międzynarodowy Dzień Toalet.

Z  ogólnych informacji o książce:
- posiada twardą, ciekawą okładkę,
- przykuwające wzrok, ciekawe ilustracje,
- zawiera 16 pytań i 16 wyczerpujących odpowiedzi na nie (nie raz uznanych za kłopotliwe, a tu wytłumaczone w zabawny i zrozumiały dla dzieci sposób),
- została wydana w 2014 roku, przez Wydawnictwo EZOP

A czy ktoś z was może tą książkę w swojej biblioteczce? Zapraszam do podzielenia się spostrzeżeniami na jej temat w komentarzach. :)

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl