Menu

Dzisiaj chciałabym pokazać wam książkę, która przedstawia różne sny chłopca o imieniu Bartek. W "Ja chyba śnię" na 104 stronach możemy poznać wiele przygód, wiele snów, a przy okazji spojrzeć na świat oczami dziecka. Książka została napisana bardzo przejrzyście, super się ją czyta i nawet moja córka, która ma niecałe 3 latka uwielbia jej słuchać. Każde opowiadanie czegoś uczy, niesie jakiś morał i pomaga zrozumieć dzieciom sprawy oczywiste dla dorosłego, a jakże trudne dla zrozumienia dziecku.

Jest to już druga część napisanyej wcześniej przez Joannę Wachowiak książki " O czym nie śniło się dorosłym". Niestety nie miałam przyjemości zapoznać się z nią. Ten egzemplarz książki zawdzięczam wygranej w jednym z konkursów w serwisie MiastoDzieci.

Jeśli chodzi o główne informacje na temat książki "Ja chyba śnię":

Okładka jest twarda i bardzo ciekawie zilustrowana, a przedstawia chłopca, który leżąc w łóżku obserwuje ... owce. :) W książce zawartych jest 9 różnych opowieści, a mianowicie:


 "Ja chyba śnię" została wydana w 2014 roku przez Wydawnictwo Bis, jej wymiary to 205 mm x 205 mm - ma zatem kształt kwadratu. :) 

Dzięki ilustracjom Pani Joli Richter-Magnuszewskiej bardzo przyjemnie książkę się ogląda. Ilustracje są miłe zarówno dla oka dziecka, jak i rodzica, zresztą zobaczcie sami:
  Nie każdy opisany sen, jest snem Bartka ... w jednej z pierwszych opowieści mamy przyjemność zapoznać się ze snem, który przyśnił się mamie chłopca. Z Koszmarnym snem ... o literkach. Opowiadanie to zostało wyróżnione troszkę w inny sposób, niż pozostałe. Za każdym razem, gdy jest mowa o jakiejś literce, jest ona zaznaczona na czerwono, co znacznie ułatwia czytanie i przykuwa uwagę dziecka.


W tej części książki Bartek nie spędza każdego dnia w towarzystwie swoich rodziców ... trafia na kilka dni do swojej cioci i wujka. Oni jednak nie mają dzieci. Mama w tym czasie przebywa w szpitalu ... na koniec chłopca czeka Niespodzianka - jaka? Zapraszam do lektury. :)

Co sądzicie o tej pozycji książkowej? Macie może tą książeczkę u siebie w domu, lub słyszeliście o niej? Zapraszam do komentowania.


Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl