Menu

Czytacie swoim dzieciom bajki na dobranoc? Moja córcia bardzo lubi słuchać różnych bajek i opowiadań zanim zaśnie. Myślę, że takie czytanie pomaga dziecku w rozwijaniu wyobraźni, a może i sprawia, że sny są jeszcze bardziej bajkowe i kolorowe?

Jedną z jej ulubionych książek czytanych na dobrano są Baśnie Braci Grimm:


Z ogólnych informacji o książce:
Autor: Marcin Malicki
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Format: 21 x 30cm
Ilość stron: 128

Książeczka bardzo przypadła do gustu Kingusi i niektóre bajki jak np. "Kot w butach" były czytane codzienne przez tydzień. Przeważnie czytanie nie kończyło się również na jednej bajce, a dwóch minimum. :)
Jakie baśnie tutaj znajdziemy? Oto i one:
Cała książeczka posiada śliczne ilustracje, w które wkomponowany jest tekst. Bajki czyta się bardzo przyjemnie. Kingusia kładzie się obok mnie i przez ten czas, który ja jej czytam bajeczkę, ona z ułożoną główką na moim ramieniu ogląda rysunki. Tekstu na stronę jest w sam raz - dziecko nie nudzi się, ani nie ma niedosytu. 
Dużym plusem książki jest to, że poza dobrze znanymi baśniami znajdziemy również te mniej znane. Prawdę mówiąc "Stańcowane pantofelki", czy "Staruszka w lesie" nigdy nawet "nie obiły mi się o uszy". A szkoda. Również "O siedmiu krukach" dowiedziałam się dopiero z tej książki, a jest to bajka, która zarówno mi jak i Kinii przypadła do gustu. W sumie to jest to jej ulubiona bajka z tej książki, na drugim miejscu jest "Kot w butach". 

A jakie bajki Wy czytacie dzieciom przed zaśnięciem?

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl