Menu

"Baśnie do poduszki" to druga część "Baśni z czterech stron świata". Książeczka została wydana przez Wydawnictwo Liwona i choć jest niewielkich rozmiarów (115x158mm) bardzo miło się ją czyta.
W książeczce na 381 stronach znajdziemy 21 baśni, które podzielone są na 7 części: Baśnie Perrault'a, Bajka z Ameryki, Baśnie z Polski, Baśnie Braci Grimm, Baśnie Andersena, Baśnie z Rosji, Bajki Ezopa.
Każda z bajek poprzedzona jest jej tytułem i ilustracją ukazującą jej bohaterów. Znajdziemy tutaj także informację o tym, komu zawdzięczamy tak piękne ilustracje (Przemysław Sałamacha, Artur Rajch), oraz adaptację tekstu (Danuta Wróbel, Rafał Wejner, Elżbieta Śnieżkowska-Bielak).
Jeśli chodzi o same ilustracje to na pewno zachwycą nie jedną dziecko i rodzica. Poza tym przez całą książeczkę na każdej kartce znajdziemy piękną ramkę z liści i kwiatów.
A gdzie numery stron? Otóż są pięknie wkomponowane w ramkę kwiatową:
U góry każdej lewej strony znajdziemy informację o tym, z której części książki jest dana bajka:
Natomiast u góry każdej prawej strony widnieje tytuł bajki, którą obecnie czytamy: :)
Okładka jest twarda, a pierwsza i ostatnia strona książeczki to ilustracje z poszczególnych baśni:
Co mi się jeszcze w książce spodobało? Ta oto kartka:
Zachęca ona dziecko do podpisania książeczki - Jego książeczki, oraz do dbania o Swoją książkę.
Prawdę mówiąc pierwszy raz spotkałam się z czymś takim i uważam, że jest to świetny pomysł. :)

Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

  1. Ja już wielokrotnie spotkałam się z tym że w książkach jest miejsce do podpisania :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl