Menu

"Cudowne bajki o zwierzątkach" to zbiór 19 pięknych bajeczek, w których bohaterami są oczywiście zwierzęta. Okładka książeczki jest w twardej, lakierowanej  oprawie.
Na 64 stronach możemy poczytać o przeróżnych przygodach kotków, słoni, ptaszków, kozach i innych przemiłych zwierzaków. Jakie dokładnie bajeczki znajdziemy w środku?
Bajeczki przedstawione w książeczce są przeznaczone głównie dla przedszkolaków. Przeczytamy tutaj o wspólnej pracy konika z małpką, o tym, że należy się dzielić, ale niekoniecznie tak, aby było to w 100 % równo, bo można więcej stracić, niż zyskać. Rywalizacja jak się okazuje,  nie zawsze musi przejawiać się siłą, a wygrać może ten kto jest mądrzejszy, a nie ten kto ma więcej siły. Bajeczki nie są długie, jednak każda z nich niesie ze sobą jakiś morał, lub naukę. Książeczka ta na pewno zaciekawi nie jednego przedszkolaka, a dzięki zawartym w niej treściom  pokaże dziecku, jak należy się zachować w wielu sytuacjach. Każda z bajeczek posiada kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok dzieci, a także i rodziców. Oto kilka z nich:

Z ogólnych informacji o książce:
Książeczka ta została wydana przez Wydawnictwo Fenix.
Format: 170 x 242 mm
Jest to praca zbiorowa

Zawartość książeczki świetnie odzwierciedla cytat z niej pochodzący, który znajduje się we wprowadzeniu: "Niecodzienne wydarzenia z udziałem naszych zwierzęcych przyjaciół umożliwiają dzieciom zrozumienie reguł i zasad funkcjonujących w świecie. Problemowe momenty, zdarzenia wymagające podjęcia pewnych decyzji wskażą naszym pociechom, jak powinny się zachować."

Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

  1. Lubimy bajki o zwierzętach :-)
    Ps. Bardzo ładne ilustracje :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl