Menu

Z okazji niedawnych imieninek Kingusia dostała bardzo fajną dwujęzyczną grę - Cyferki.


Jest to gra dla dzieci w wieku 3-5 lat, która uczy zarówno liczenia, poznawania cyferek, jak i angielskich odpowiedników liczb od 1 do 10, oraz ilustracji znajdujących się obok liczb. :)

Z tyłu opakowania przeczytamy: " Podczas zabawy dziecko zapoznaje się z pojęciami liczby i ilości, rozwijając jednocześnie swoje zdolności kojarzenia i logicznego myślenia. Poznaje również znaczenie i wartość licz od 1 do 10 i zaczyna uczyć się liczenia. (...) Dzięki zazębiającym się kartom, które umożliwiają autokorektę, dzieci mogą bawić się same sprawdzając swoje odpowiedzi bez pomocy dorosłych."


Co znajdziemy w pudełku gry Cyferki?
 • 10 kart do łączenia ilustrujących ilości
 • 10 kart do łączenia ilustrujących liczby
 • 10 żetonów z liczbami/ dłońmi
 • instrukcję, która zawiera dwie propozycje zagrania w tą grę (każda w dwóch wariantach - gdy dziecko gra samo i gdy gra większa ilość graczy).
 Na samym początku dziecko musi oddzielić karty i żetony od tekturki (jeśli sobie nie radzi można mu pomóc - moja 3 latka zrobiła to sama).

Karty do łączenia złączone są po trzy komplety. 
Z jednej strony polskie odpowiedniki nazw liczb i rysunków:


Z drugiej strony angielskie odpowiedniki nazw liczb i ilustracji:


I tak odpowiednio:


Na ostatnim kartoniku znajdziemy cyfrę 10 i 10 żetonów z jednej strony przedstawiających liczby i rysunki:


Z drugiej strony dłonie, dzięki którym pokazana jest liczba palców zgodna z liczbą po drugiej stronie żetonu:


Dzięki żetonom dziecko może m.in:
 • nauczyć się odpowiedników danych liczb - jeden palec to cyfra jeden itp. Może to zrobić nawet bez pomocy innej osoby, gdyż wszystkie potrzebne informacje ma na kartoniku.
 • samo układać puzzle z liczb i rysunków - każdy żeton pokazuje daną cyferkę i odpowiadającą mu ilustrację (np. żeton 3 posiada zarys konika - dzięki temu dziecko wie, że chcąc połączyć dwa puzzle ze sobą należy szukać cyferki 3 i ilustracji z konikami), poza tym kolor żetonu odpowiada kolorowi cyferki na puzzlach (np. żeton z liczbą 10 jest fioletowy i liczba 10 na puzzlach także jest koloru fioletowego).
Dzięki tym informacjom dziecko może uczyć się samo poprzez zabawę, co uważam za bardzo duży plus tej gry. :)

 
 Dodatkowym plusem gry Cyferki jest to, że nie da się błędnie połączyć puzzli w pary. Każda bowiem para ma "inny wzór na łączeniu". Dzięki temu dziecko nawet gdy bawi się samo to i tak uczy się poprawnie, gdyż nie da się złączyć np. 10 biedronek z inną liczbą jak 10.

 
Poza tym Kingusia wymyśliła jeszcze jedną możliwość zabawy: 
wkładanie puzzli z powrotem w tekturowe ramki:Przydatny post? Udostępnij go!

3 komentarze:

 1. Witam :) Z myślą o blogach dziecięcych prowadzonych przez rodziców, mamy, swtorzyłam katalog blogów o dowolnej tematyce dziecięcej http://blogidzieciece.blogspot.com/. Katalog ma na celu wypozycjonowanie, zebranie różnych blogów w jedno miejsce aby łatwiej było nam się poznać oraz powiększyć liczbę czytaleników. Blog z najnowszą notką znajduje się na samej górze strony, wraz z częścią treści. Zapraszam do dołączania.
  Z góry przepraszam za reklamę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło i Dziękuję za informację i odwiedzinki. :)

   Usuń
 2. Dla starszego dziecka super i widzę ze firma znana mi np z miękkich klocków. Muszę popatrzeć co Clementoni ma w swojej ofercie dla 1,5-2 latków

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl