Menu

Czytacie swoim dzieciom tylko książki w formie papierowej, czy może ebooki też? Czy tablet służy tylko do przeglądania internetu, oglądania bajek i grania w gry? A może zabieracie go ze sobą do łóżka i czytacie dzieciom bajkę na dobranoc? Dzisiaj post poświęcony każdemu, kto lubi czytać ... nie tylko tradycyjne książki. :) Do naszych rąk, albo inaczej ... na nasz tablet trafił niedawno ebook " Dla wnuków" Małgorzaty Chaładus.

Okładka jak widać jest kolorowa, a uśmiechnięty smok i gwiazdka zachęcają do czytania (także o ich przygodach). Autorka, która odniosła już pewne sukcesy literackie sama twierdzi, że "nikt nie jest w stanie tak zupełnie do końca rozstać się z dzieckiem, którym każdy z nas kiedyś był." Zresztą możecie o niej poczytać sami, o tutaj: Małgorzata Chaładus.

 Co znajdziemy w środku? Na 70 stronach możemy przeczytać 26 wierszy i 5 opowiadanek.
A o czym? Tematyka wierszy krąży wokół świata dziecka, zwierzątek, bajek, muzyki, a nawet pogody. Bajeczki, które znajdziemy w ebooku noszą tytuły:
- " O bardzo, bardzo niegrzecznym smoku",
- "Po deszczu",
- "Pokrzywy",
- "Troll",
- "Zuzia"
Każda z nich czegoś uczy - dlaczego warto być grzecznym, nie oddalać się, dlaczego pokrzywy są pożyteczne?

Lubię czytać córci takie bajeczki, bo przecież nic nie trafia tak do dzieci, jak morał, czy nauka płynąca właśnie z bajki. Dziecko utożsamia się z bohaterami i słysząc, że smok, choć niegrzeczny mógł zmienić zdanie i zobaczyć, że bycie grzecznym jest o wiele fajniejsze  może nawet zmienić swoje postępowanie i inaczej spojrzeć na pewne rzeczy. A dlaczego bycie grzecznym smokowi się bardziej opłacało? Odpowiedź znajdziecie właśnie w tej elektronicznej książeczce.

Dla kogo książeczka?  Jak sama autorka twierdzi, jest to książka dla maluchów. Wesołe wierszyki rozbawią i zainteresują na pewno nie jedno dziecko. Bajeczki są na tyle długie, aby zainteresować malucha i przekazać wiele ważnych informacji, a jednocześnie na tyle króciutkie, aby mniejszego dziecka nie znudzić. Według mnie długość bajek jest po prostu w sam raz.

Gdzie znajdziemy książeczkę? Ebook został wydany przez Wydawnictwo Psychoskok, a kupić możemy go tutaj.

 A co z wadami i zaletami ? No cóż, brakuje mi tutaj kolorowych ilustracji. Jednak biorąc pod uwagę zawartość publikacji w niczym to nie przeszkadza. Książeczkę czyta się bardzo przyjemnie, zarówno wierszyki, jak i bajeczki zainteresowały bardzo moją córeczkę, która ma niecałe 3 latka i słuchała ich z uwagą. Często się śmiała, a najbardziej podobała jej się bajka o niegrzecznym smoku. Jest to też fajna pozycja do "zabicia czasu" podczas podróży. No i można pokazać dziecku, że książka może mieć postać elektroniczną, a tablet nie służy tylko do grania w gry. :) Największą jednak zaletą książeczki jet to, że dzięki zawartym w niej treściom możemy przekazać dziecku ważne informacje, a dzięki wesołym i zabawnym wierszykom pobudzić jego wyobraźnię. Zatem brak ilustracji może jednak okazać się zaletą, a nie wadą, gdyż dziecko samo wyobraża sobie jak wygląda dana postać, bohater wiersza, czy bajki. Przy takich pozycjach fajną opcją jest po skończonej bajeczce zachęcić dziecko do namalowania rysunku - jako ilustracji do książki.

Dziękuję bardzo Wydawnictwu Psychoskok za możliwość zrecenzowania tej książeczki i zachęcam was do odwiedzin:
http://wydawnictwo.psychoskok.pl
Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl