Menu

Kilka dni temu Zabawki Kreatywne zorganizowali akcje "bajka za lajka". Otóż za polubienie strony i udostępnienie zdjęcia można było odebrać bajeczkę na email. :)

I tak trafiła do nas bajka  "Pająki i nietoperze, to paskudy, czy zwierzę?". 


O czym opowiada?

Bajeczka opowiada o chłopcu imieniem Jerzy, który bardzo chciał zostać bohaterem. Niespodziewanie jednak zamienił się w ... nietoperza. Jak sobie z tym poradził? Jak wybronił swoją mamę z opresji i jak to było z tym jego bohaterstwem? Tego właśnie możemy dowiedzieć się z tej bajeczki. Bardzo przyjemnie się ją czyta, a kolorowe ilustracje są miłe dla oka.
 Bajeczka napisana przez Monikę Skorykow została przedstawiona na 7 stronach. Ilustracje natomiast zawdzięczamy Marcie Jasińskiej.

Drugą z bajeczkę, którą miałyśmy przyjemność przeczytać wraz z córeczką to "Historia Misia Tulisia".
Bajeczka ta nawiązując do bajkowych bohaterów - misiów, opowiada historię dziewczynki o imieniu Julia i jej misia Tulisia. Jak każde dziecko Julka ma wiele zabawek i czasami jedna z nich może poczuć się samotna. Co zrobi misiu gdy i jego to spotka? Jak zakończy się ta bajeczka? I co z tym wszystkim mają wspólnego balony? Zapraszam do poczytania, gdyż historia ta w sprytny sposób zwraca uwagę dziecka na to, że nie należy podejmować pochopnych decyzji. Tak jak i w poprzedniej bajce mamy piękne ilustracje:

Tekst bajki zawdzięczamy Monice Skorykow, a ilustracje Marcie Jasińskiej

Obie bajeczki są wesołymi rymowankami, których Kingusia słuchała z uwagą. Dodatkowo do każdej z nich dostępne są kolorowanki nietoperzyk i miś Tuliś. Zapraszam was do odwiedzenia Zabawek Kreatywnych, oraz Poduszaków :
http://zabawkikreatywne.com/

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl