Menu

Dzisiaj pokażę wam ebooka, dzięki któremu dziecko może doskonalić i poznawać język angielski. Mowa tutaj o pozycji " Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim". 

Jest to zbiór 10 bajeczek - każda z nich została napisana zarówno po polsku, jak i po angielsku. Po lewej stronie znajdziemy bajeczkę napisaną po polsku, a obok tą samą napisaną po angielsku:
Pozycja ta świetnie nadaje się dla starszych dzieci. Dzięki samodzielnemu jej czytaniu nauczą się nowych zwrotów, budowy zdań, zobaczą jak dane zdanie brzmi po polsku, a jak po angielsku, wzbogacą także swoje słownictwo. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla rodzin "dwujęzycznych", gdzie dziecko w tym samym czasie uczy się zarówno jednego, jak i drugiego języka. 

A co z maluchami? Dla nich także jest to fajna lektura. Książeczka jak napisałam wcześniej zawiera 10 różnych historyjek, które na początek możemy przecież czytać dziecku my - rodzice. Jeśli dziecko jest zbyt małe na angielskie bajki, czytajmy je po polsku, gdy będzie starsze, być może samo sięgnie po tą pozycję, gdy zacznie poznawać tajniki nauki języka obcego. Ebook ten zawiera mnóstwo barwnych ilustracji, które na pewno zachęcają do jego lektury.
Z ogólnych informacji o książeczce:
Wydawnictwo: Psychoskok
Ilość stron: 39
Książeczkę kupimy tutaj.

Jakie wady/ zalety? Prawdę mówiąc wad nie znalazłam. :)
Natomiast jeśli chodzi o zalety:
- kolorowe i wesołe ilustracje,
- książeczka oprócz zabawy, uczy (języka angielskiego, poznawania zwierząt)
- rozwija wyobraźnię,
- wprowadza dziecko w świat zwierząt, oraz zwraca jego uwagę na takie szczegóły, jak m.in. strach myszy przed kotem, czy długa szyja żyrafy,
- uczy  grzecznego zachowania (podczas kąpieli, posiłków), oraz pomagania innym i bycia życzliwym.

Jakie bajeczki znajdziemy w środku?  Historyjki z przygodami różnych zwierząt. Zarówno zwierząt domowych, jak kot, podwórkowych jak kaczuszki czy mała myszka. :) Ale też zwierząt żyjących w zoo jak żyrafa, żółw, słoń, czy małpka. Kingusi najbardziej przypadła do gustu bajeczka o małej śwince w kąpieli. 

Polecam tą książeczkę i Dziękuję bardzo Wydawnictwu Psychoskok za możliwość zrecenzowania jej, oraz zachęcam was do odwiedzin:

http://wydawnictwo.psychoskok.pl/

Przydatny post? Udostępnij go!

2 komentarze:

  1. Wygląda bardzo fajnie. My ostatnio jesteśmy na etapie słuchania angielskich piosenek dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl