Menu

Jak sobie radzicie z niesfornym zachowanie waszych pociech? U nas od tygodnia zagościła tablica motywacja z Biedronki.

Jak można oceniać dziecko? Mamy tutaj dostępne trzy oceny: pozytywną, średnią i negatywną.
Do całości została dołączona instrukcja, dzięki której dowiemy się jak tablicy używać. :)
Na tablicy mamy 6 miejsc, na które należy nakleić odpowiednie naklejki odpowiadające wykonywanym przez dziecko codziennym zadaniom. Oczywiście w zastawie mamy tych zadań więcej, abyśmy sami mogli dokonać wyboru na co dziecko powinno zwrócić uwagę. A jakie to zadania?
Do wyboru mamy zatem, aż 20 zadań, oraz 4 puste karty - gdybyśmy sami chcieli jakieś zadanie wymyślić.

Jeśli chodzi o nagradzanie dziecka mamy do dyspozycji: 1 kartę z oceną negatywną, 2 karty z oceną średnią i 3 karty z oceną pozytywną.
Na posumowanie całego dnia także mamy różne naklejki, które w odpowiedni sposób podsumowują zachowanie dziecka. Tą naklejkę pozwalam Kingusi przyklejać na następny dzień (gdyż jednym z zadań jest grzeczne chodzenie spać).

Na tablicy znajdzuje się także miejsce na wpisanie imienia dziecka. U nas po całym tygodniu tablica wyglądała tak:
Cała tablica motywacyjna starcza na 1 miesiąc. Jest podzielona bowiem na 4 plansze - na każdej jeden tydzień. Ponieważ cały tydzień upłynął u nas dość grzecznie Kingusia przykleiła sobie na odwrocie naklejkę z oceną pozytywną.
Jak widać na zdjęciach córcia jest dumna ze swojego zachowania. :)
A jak wy motywujecie dziecko do tego, aby było grzeczne?
Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl