Menu

"Codzienne spotkanie z gąsienicą Zuzu to nauka w atmosferze luzu" - takie oto zdanie przeczytamy na okładce z tyłu książeczki. :) Odzwierciedla ono także zawartość książeczki "Umiem coraz więcej". 
Co zobaczymy na okładce? 
Oczywiście wspomnianą wcześniej gąsienicę Zuzu. :)
W naszej biblioteczce znalazła się książeczka trzylatka, jednak w serii znalazły się odpowiednio książeczki także dla 2, 4 i 5 - latków. :)

Z ogólnych informacji o książce:
Autor: Jolanta Pańczyk
Wydawnictwo: Helion, Septem
Oprawa: miękka
Wymiary: 200 x 280 mm
Liczba stron: 24

W samym środku znajdziemy to co dzieci lubią najbardziej, czyli mnóstwo naklejek, które dziecko musi nakleić w odpowiednich miejscach książeczki, czyli mnóstwo naklejania na każdej stronie książeczki. Oczywiście wiąże się to z zadaniami, które dziecko będzie rozwiązywało
A zadań tutaj nie brakuje. :) Jakich? Przede wszystkich takich co uczą. Na samym początku poznamy gąsienicę Zuzu - zobaczymy kim jest, jak wygląda i co lubi:
Dzięki książeczce dziecko pozna codzienne czynności, części ciała, kolory, wielkości, pozna emocje i nauczyć się może fajnego wierszyka.
Dziecko pozna również trzy magiczne słowa: "Proszę", "Dziękuję" i "Przepraszam"
"Kto kim jest?" - "listonosz listy przynosi", "sprzedawczyni już sprzedaje", "Piekarz piecze z rana chleb". Ciekawa rymowanka zachęci malucha do poznania kilku zawodów.:)
W "umiem coraz więcej" znajdziemy także zadania uczące dziecko liczenia, szukania podobieństw, rozróżniania kształtów, książeczka uczy pojęć "dużo" i "mało", a także zabiera szkraba w podróż po łące i polu. :)
Książka zarówno mnie, jak i córce bardzo przypadła do gustu. Dzięki temu, że zawiera wiele elementów edukacyjnych zaglądanie do niej nie kończy się wraz z przyklejeniem ostatniej naklejki. :)


Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

  1. Książeczka świetnie się prezentuje, szkoda, że moje Smyki (7lat i 14mcy) nie mieszczą się za bardzo w kategoriach wiekowych, myślę jednak, iż warto by Zuzu poczekała sobie trochę na odpowiedni wiek Młodszego, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl