Menu

Dzisiaj będzie o kolejnym ebooku dla dzieci na naszym tablecie. A mowa tutaj o "Wierszyki,Bajeczki i Zagadeczki" Tomasza Waberskiego.


Jak widać okładka jest kolorowa i przykuwa wzrok dziecka.Kinia gdy tylko ją zobaczyła zapytała: "Mamo, a co to za robaczek?" W odpowiedzi oczywiście przeczytałam jej jeden z dostępnych w ebooku wierszyków pt. "Stonoga".

Co jeszcze znajdziemy w książeczce? Na 50 stronach mamy przyjemność przeczytania 14 wierszyków, które jednocześnie są pięknymi bajeczkami. Poza tym prawie każdy z nich niesie za sobą morał i pokazuje dziecku wiele kwestii na które należy zwracać uwagę. Maluch dowie się m.in.:
- o tym, że każdy z nas ma w sobie coś ważnego, szczególnego - wystarczy tylko tego poszukać,
- nawet ktoś kto jest mały może być bohaterem,
- jak będziemy postępować w stosunku do innych, tak oni będą postępowali w stosunku do nas.
W ebooku znajdziemy także 17 zagadek - króciutkich, dość prostych i  rozwijających zdolności myślowe i jakże chłonny w tym wieku umysł. :)

Dla kogo książeczka? Myślę, że głównie dla maluchów w wieku przedszkolnym. Dzieci w tym wieku uwielbiają zagadki, a dzięki wierszykom takie dziecko może się nauczyć wielu rzeczy. Słysząc jak jeżyk pokonał wilka zaczyna wierzyć w rzeczy wcześniej niewyobrażalne. Rozwija swoją wyobraźnię i poprzez bajkę dowiaduje się nowych rzeczy.

Gdzie znajdziemy książeczkę? Ebook został wydany przez Wydawnictwo Psychoskok, a kupić możemy go tutaj

Jakie wady/ zalety?  Wszystko zależy od tego czy daną rzecz, lub jej brak weźmiemy za wadę czy zaletę. :) Jest to bowiem kolejny ebook, w którym brak jest ilustracji. Jednak nie uważam, by były one tutaj bardzo potrzebne, a nawet śmiem twerdzić, że mogłyby przeszkadzać. Kto bowiem wyobraża sobie zadawanie zagadki dziecku, przy której namalowana byłaby odpowiedź? Bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Natomiast jeśli chodzi o wierszyki możemy dzięki nim rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Czytając córci na dobranoc tą książeczkę, następnego dnia powiedziała, że śniły jej się zwierzątka. Gdy zapytałam: "jakie zwierzątka?", odparła, że te z bajek które jej czytałam przed snem. :)

Dziękuję bardzo Wydawnictwu Psychoskok za możliwość zrecenzowania tej książeczki i zachęcam was do odwiedzin:


http://wydawnictwo.psychoskok.pl/


Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

  1. Chociaż my zdecydowanie wolimy wersję "papierową", myślę, że e-booki mogą świetnie wspomagać rozwój dziecięcej wyobraźni, nie ma ilustracji, które narzucały by dziecku np. wygląd omawianej postaci i samo może śmiało fantazjować.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl