Menu

Co robić podczas choroby? No właśnie ... niestety Kinię dopadła choroba. :( No ale najlepiej spędzić wtedy czas z książką. :) Naklejanie, rozwiązywanie zadań, a do tego mnóstwo ciekawostek. O czym piszę? O książeczce Wydawnictwa AWM "Klub przyrodnika - Miau...! Koty, kotki, kocurki ".

Z ogólnych informacji o książce:
Wydawnictwo: AWM
Format: 265 x 195 mm
Oprawa: zeszytowa
Ilość stron: 16 stron książeczki + 4 strony z naklejkami

Co znajdziemy w książeczce?  To co dzieci lubią najbardziej, czyli mnóstwo naklejek. :)
Przy każdej naklejce znajduje się numerek strony na której dziecko ma ją przykleić. Dzięki temu od razu wiemy, gdzie jest jej miejsce i nie ma potrzeby przeszukiwania całej książeczki jeśli dziecko chce nakleić akurat TĄ naklejkę i pyta, gdzie ona ma być. :)

Oprócz 16 stron z zadaniami i ciekawostkami ze świata kotów po wewnętrznej stronie okładki znajdziemy zadania do wykonania. Z przodu książeczki czekają na dziecko myszki do pokolorowania, dzięki którym nauczy się jakie kolory należy połączyć, aby otrzymać zielony, fioletowy i pomarańczowy.
 Z tyłu książeczki umieszczony jest kotek. Dzięki niemu dziecko może rozwinąć zdolności rysowania po przerywanej linii, oraz dopasowania kolorów do danego kształtu.
A w środku mnóstwo zadań. :) Dopasowanie naklejek, puzzli, nauka liczenia i godzin, a także  labirynty.
 Z informacji zawartych w książeczce dziecko dowie się m.in:
- jakie przedmioty znajdują się w kocim niezbędniku
- jakie zabawy lubią małe kotki
- jakie są kocie zwyczaje
- czym kotki się od siebie różnią

Dodatkowo numery stron umieszczone są w śladach kocich łapek, które są bardzo atrakcyjne w oczach dziecka, a przynajmniej Kinii się bardzo spodobały. :)
Kingusi książeczka bardzo przypadła do gustu. Tym bardziej, że uwielbia ona wszelkie zwierzaki, a kotki wyglądają słodko jak małe przytulanki. :) Dzięki zabawie z naklejkami dowiedziała się wielu nowych i przydatnych informacji. Książeczka umila jej czas podczas choroby, a przy okazji uczy poprzez zabawę. :)

Polecam książeczkę i Dziękuję bardzo Wydawnictwu AWM za możliwość zrecenzowania jej, oraz zachęcam Was do odwiedzin:


http://www.awm.waw.pl/


Przydatny post? Udostępnij go!

7 komentarzy:

 1. Moje dziecko uwielbia takie książeczki, ale muszą spełniać jeden warunek - mieć mnóstwo naklejek. Widzę więc, że to coś dla nas:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdrówka :) U mnie też wirusy nas dopadły :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki to chyba każde dziecko lubi, zadania, malowanie no i najważniejsze te naklejki :-) dzieciaki uwielbiają je dopasowywać

  OdpowiedzUsuń
 4. Wprawdzie etap "nałogowego" klejenia naklejek z podobnych książeczek (dodam, że gdzie popadnie:)) jest już za nami, czasem jednak do nich powracamy. I choć teraz są to bardziej "dorosłe" tematy (wg. mojego Syna) jak Lego, Żółwie Ninja itp, to frajda nadal jest ta sama. A jeśli takowa książeczka jeszcze przy tym uczy (np, rodzajów pojazdów, czy zachowań zwierzątek), to mamy świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym ;) pozdrawiam serdecznie!

  http://niekoniecznie-perfekcyjnej-dolcevita.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl