Menu

"Rrromek i Rrradek" to animowana i udźwiękowiona bajka usprawniająca wymowę głoski "R" z ćwiczeniami logopedycznymi.
Jest to bardzo fajna bajka na komputer, urozmaicona w wiele animacji, zadań i ćwiczeń logopedycznych. Po zainstalowaniu płyty na komputerze ukarze nam się następujące Menu:

Z ogólnych informacji o książce:
Autor: Dorota Bełtkiewicz
Format: Płyta CD
Ilustracje: Agata Mikina
Czyta: Maria Seweryn

Od autorki: "Rrromek i Rrradek to pierwsza interaktywna książka z cyklu DBAJki - GADajki, tworzonego z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy. Fabuła bajki edukacyjnej - w doskonały sposób połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniona o umorystyczne elementy i ciekawe animacje - ma nie tylko pomóc w treningu artykulacyjnym, ale także oswoić z trudnościami i zmotywować do wytrwałej pracy.

DBAJki - GADajki mogą stanowić atrakcyjną formę wsparcia terapii wad wymowy - zarówno w gabinecie logopedycznym, w przedszkolu, szkole, jak i w domu. Klimat zabawy i przyrody, w którym utrzymana jest cała seria książeczek, sprzyja motywacji dzieci i pomaga w uzyskaniu przez nie pozytywnych rezultatów."


Od samej góry znajdziemy Menu, dzięki któremu możemy przesunąć się w dowolne miejsce w książeczce.

Bajeczkę możemy czytać sami, może to zrobić dziecko, lub możemy wysłuchać jak czyta ją dla nas Maria Seweryn. Na początku zapoznamy się z ... no właśnie. Na początku myślałam, że jest to różowy smok. :) Ale tak naprawdę to ktoś zupełnie inny, ;) Poza tym mamy do wyboru ćwiczenia logopedyczne o różnym stopniu trudności. Zaznaczone są one za pomocą łapek dinozaura i oznaczają poziom trudności zadania do wykonania.
W środku znajduje się wiele zabawnych i kolorowych, a do tego animowanych ilustracji.
Przy każdym zadaniu znajdziemy wspomniane łapki oznaczające trudność danego zadania:
Ćwiczeniom towarzyszą wesołe i humorystyczne opowieści, które zachęcają dziecko do wykonania danego ćwiczenia. A z jakimi ćwiczeniami możemy się tu spotkać? m.in.:
- ćwiczenia polegające na ruszaniu językiem w określony sposób, 
- wypowiadanie, czytanie i powtarzanie trudnych wyrazów,
- śmieszne słowa pomagające ćwiczyć wymowę,
- znajdowanie wyrazów w których występuje literka "R"

Kiniusi (zapewne z uwagi na to, że ma dopiero 3 latka) najbardziej podobała się sama bajeczka i ćwiczenia z poruszania językiem w różne strony. Do tego ćwiczenia te są animowane, a przedstawiona na ilustracji postać z szeroko otwartą buzią dokładnie pokazuje jak należy poprawnie wykonać ćwiczenie. Według mnie jest to bardzo dobra pozycja edukacyjna, która dzięki opowiastkom i historyjkom zachęca dziecko do ciekawych ćwiczeń logopedycznych. Dzięki temu dziecko nie kojarzy ich z czymś nieprzyjemnym, a wręcz przeciwnie wykonuje je z miłą chęcią.

Dziękuję bardzo firmie Dodo4Story za możliwość zrecenzowania tej pozycji i zachęcam Was do odwiedzin:
http://sklep.dodo4story.com/


Przydatny post? Udostępnij go!

11 komentarzy:

 1. nam by się przydała taka bajeczka z "sz", "cz" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie bajeczki łączą przyjemne z pożytecznym. Świetna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To coś dla Niuńka, jego r kuleje...

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mojej córci, zgubiła gdzieś po drodze literkę "r" :}}

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książeczka, my też musimy z Majeczką ćwiczyć , bo są jeszcze problemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna opcja dla dziecięcych problemów z wymową. Szkoda, że nie było jej kilka lat temu, kiedy ćwiczenia logopedyczne z Młodym szły nam bardzo oporrrnie ;) ale nic straconego, w końcu mój drugi skarb rośnie ;) pozdrawiam seRRRdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo jakie fajne. Wprawdzie u nas problemów z wymową już nie ma ale poćwiczyć zawsze można :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie, że gry również uczą. Przy okazji dzieciaczki szybciej zaznajomią się z obsługą komputera :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl