Menu

Pamiętam, gdy będąc jeszcze dzieckiem wierzyłam w postać Świętego Mikołaja i za każdym razem wysyłając do niego swój list miałam nadzieję, że będzie o mnie pamiętał. Była to taka magia świąt, magia bycia dzieckiem, dziecięcych marzeń i beztroskiego wyczekiwania ... na sanie z Mikołajem i reniferami. Czasami nawet szukania śladów na śniegu ...

Jak to mówią czasy się zmieniają, świat idzie do przodu, jednak jedno pozostało (i myślę, że będzie wieczne), czyli wiara dzieci w Świętego Mikołaja. Jednak teraz jest trochę lepiej ... w miarę postępu, sprostaniu nowym wyzwaniom, tym bardziej w dobie internetu powstają serwisy, które umożliwiają uwiarygodnienie postaci Mikołaja w oczach dziecka.

Może i nie każdy rodzic się ze mną zgodzi, że warto umacniać swoją pociechę w wierze w Mikołaja, ja jednak na pewno swojego zdania nie zmienię i nadal będę mocno się tego trzymać, że warto to robić. Kiedy niby mamy wierzyć w takie rzeczy? Gdy jesteśmy dorośli już niestety wiemy coś nieco o pewnych rzeczach, a jednak wspomnienie z dzieciństwa pozostaje nam do końca życia. I tak mając teraz Kingusię uwiarygadniam w jej oczach postać ubraną na czerwono, z dużym brzuchem i długą, białą brodą, która przychodzi do grzecznych dzieci i przynosi im prezenty. Jak to robię? Po pierwsze mówię dużo o Mikołaju, wysyłamy razem list do niego, a po kilku dniach przychodzi odpowiedź ...

W tym roku Kingusia swoją odpowiedź już otrzymała. Było to wideo od Mikołaja, które bardzo, ale to bardzo się jej spodobało. Na jej twarzy widziałam dumę, dumę z bycia grzecznym dzieckiem. Wideo obejrzała, a w sumie to nadal je ogląda, bo chce powracać do niego codziennie. Obejrzała go z zachwytem, w jej oczach widziałam mnóstwo radości, a mnie aż cieplej się zrobiło na serduszku widząc jej reakcję.

Mowa tutaj o wideo, które każdy z Was może sobie wygenerować wchodząc na stronę listymikolaja.pl Każda taka wideo wiadomość jest dostosowana do każdego dziecka z osobna. Wystarczy przesłać zdjęcie dziecka, wypełnić jego wiek, oraz imię, wgrać zdjęcie osoby (lub osób) bliskich, a także domu w którym mieszkacie. 

Na początku, jak to z Mikołajem zwykle bywa widzimy go pędzącego saniami, wraz ze swoim zaprzęgiem reniferów.
 Następnie Mikołaj wita się z dzieckiem po imieniu ...
... i zdradza pewien sekret ...
Po powrocie do gabinetu otwiera magiczną księgę...
 odszukuje naszą pociechę...
 i sprawdza, czy jest na Liście Grzecznych Dzieci.
Mimo, iż dziecko jest już na Liście Grzecznych Dzieci nie oznacza, że nie powinno się starać i nadal być grzeczne (tu są różne opcje do wyboru).
 Dostaje też Zalecenie od elfów (podczas generowania wideo każdy może wpisać jakie chce).
Po słowach "Jest jeszcze ktoś, kto o tobie pamięta. Jak myślisz kto to może być?" pojawia się fotografia osoby bliskiej dziecku - ja umieściłam siebie z mężem. :)
Na koniec Mikołaj ma jeszcze jedną niespodziankę...
dzięki której może obserwować każde miejsce ... nawet znaleźć dom, w którym dziecko mieszka. :)

Mimo wszystko zdjęcia nie oddają uroku wideo i polecam zajrzeć na stronę listymikolaja.pl i obejrzeć przykładowe wideo, oraz list, które mogą być odpowiedzią na wysłany do Mikołaja list. :)

A teraz niespodzianka dla Was - Konkurs w którym możecie wygrać Mikołajkowe nagrody. :)

Konkurs trwa od dzisiaj,czyli 20 listopada 2014 roku do 30 listopada 2014 roku.

Co jest do wygrania?
 Mamy aż 7 nagród:

2 x wideo od Mikołaja GOLD dla jednego dziecka,
2 x wideo od Mikołaja GOLD dla grupy dzieci( rodzeństwo)
2 x list od Mikołaja GOLD
1 x niespodzianka od Mama-AsiaLM

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie?

1) Wykonać zadanie konkursowe, które brzmi:
"Święty Mikołaj oczami dziecka" - interpretacja dowolna,może to być np. wierszyk, praca dziecka, zdjęcie, rysunek i wszystko co tylko przyjdzie ci do głowy.

2) Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to polubić Mama-AsiaLM na facebooku

3) Polubić ListyMikolaja.pl na facebooku

https://www.facebook.com/mama.asialm/photos/a.309635155860245.1073741828.309611852529242/378562945634132/?type=1&relevant_count=1

5) W komentarzu pod grafiką konkursową:
a) napisz (swoimi sowami, wiersz itp.) lub wklej (rysunek, zdjęcie itp.) dowolną interpretację słów "Święty Mikołąj oczami dziecka"
b)    napisz o którą nagrodę od ListyMikolaja.pl walczysz (które wideo - dla jednego dziecka, czy dla rodzeństwa, a może o list? Upominek ode mnie przyznam niezależnie od treści komentarza),
c) zaproś do zabawy znajomych (podświetlonych na niebiesko).

Regulamin konkursu dostępny jest tu
Przydatny post? Udostępnij go!

23 komentarze:

 1. ale fajny konkurs.Zajrzę na tą stronę jak tylko Lenka zaśnie,bo na razie kuka mi przez ramię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja generowałam wideo jak Kinia spała, bo w ciąga dnia też tylko zaglądała co ja tam robię. :)

   Usuń
 2. Świetna sprawa ja ostatnio tworzyłam list od świętego, średni spał z nim pod poduszką taki dumny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kinia do dzisiaj jak ogląda wideo jest dumna, że Mikołaj wysłał jej wiadomość. :)

   Usuń
 3. Super sprawa zaraz tam zaglądam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne jest to nagranie... Chyba muszę o nim pomyśleć... A może uda się wygrać ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie że warto spróbować. :) Zapraszamy do udziału. :) Wideo jest naprawdę świetne.

   Usuń
 5. Fajny ten konkurs, niestety Antałek jest za malutki, więc dam szansę innym na wygraną ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się pomysł z tym listem, świetna sprawa. Mojemu dziecku by się spodobało:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kinii bardzo się podoba. :) Pierwsze dostała już w tamtym roku i także bardzo się jej podobało. Wszystkim opowiadała, że dostała wiadomość od Mikołaja. :) Więc chyba nie pozostaje ci nic innego jak wziąć udział. ;)

   Usuń
 7. Wspanialy pomysl :) gdyby nie fakt, ze dzieciaki dorosle pewnie bym sie starala o wygrana :)
  Dziekuje za odwiedziny i informacje o konkursie!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak generowałam wideo dla Kingusi to przy opcjach do wyboru gdzie mój wybór padł "żebyś była grzeczna" były też opcje dla dorosłych. np. coś o pozmywaniu naczyń itp. najlepiej wejść na stronę i samemu zobaczyć dostępne opcje. Zalecenie od elfów też sami wpisujemy. :)

   Usuń
 8. Aż chciałabym być dzieckiem z powrotem :) Ale kiedyś Mikołaj mi odpisał, jeszcze była era listów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie szkoda, że jak byłam mała nie było takich wideo. :) Z chęcią bym sobie pooglądała i poczytała wiadomość od Mikołaja do mnie jak byłam dzieckiem. :)

   Usuń
 9. Wow, jaka wspaniała pamiątka! Po prostu masakra... Muszę teraz wymyślić coś miążdżącego konkurencję ;) Trudno zadanie, trudne... Oj wyzwanie powiedziałabym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo ciekawa co wymyślisz ... :) A nagroda naprawdę warta zachodu ... :) Wideo można ściągnąć na dysk i oglądać, oglądać i oglądać. :) A za x lat wspominać. Kinia ma już dwa (z tego i poprzedniego roku) i myślę, że na tym na pewno nie poprzestaniemy. :)

   Usuń
  2. Ale Wam fajnie. To jest na prawdę niezwykła pamiątką.

   Usuń
  3. Pamiątka i wiele radości. :)

   Usuń
  4. My już się zgłosiłyśmy :D

   Usuń
 10. Bardzo fajny ten pomysł z listem do Mikołaja! Jak Gibonik będzie starszy, to na pewno skorzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jutro wolna sobota JUPI JUPI pierwsza od bardzo bardzo dawna :D i zabierzemy sie za jakąś ciekawą pracę do Twojego konkursu :-)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Super :) Czekam zatem na Wasze zgłoszenie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pomysł jest świetny, korzystałam z nich 2 lata temu jednak w minionym sezonie byłam juz u konkurencji i też jestem zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl