Menu

"Wierszyki dla trzylatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Czytelnik znajdzie tu wiersze takich autorów jak: Maria Konopnicka, Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz czy Ignacy Krasicki."

Z ogólnych informacji o książce:
Wydawnictwo: Damidos
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 24.8 x 16.9 cm

Książeczka "Wierszyki dla trzylatka" zawiera 25 wierszyków znanych polskich autorów. Znajdziemy tutaj zarówno wierszyki, które są znane, jak i te, które prawdę mówiąc czytałam pierwszy raz.
 Każdy z wierszyków zawiera kolorowy, przyjazny dla oka tytuł, jak i śliczne ilustracje.

Każda z ilustracji różni się od pozostałych na swój sposób.  Zapewne wynika to z faktu, iż ilustracje te są różnych autorów.
 Kingusia wierszyki polubiła, a ilustracje ją zaciekawiły. Długość wierszy faktycznie nie jest zbyt długa, ale potrafi dziecko zaciekawić, tym bardziej, że Kinia lubi tematykę zwierząt, oraz dzieci a tutaj jest jej dużo. Książeczkę polecam i uważam, iż nie tylko trzylatkom przypadnie do gustu. :)

Przydatny post? Udostępnij go!

8 komentarzy:

 1. Mój Gibonik bardzo lubi takie wierszyki. A tu widzę dodatkowo są piękne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, chociaż dla mojej 2 latki chyba jeszcze za dużo teksu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę, to jest też wersja dla dwulatków. :) Bo dla czterolatków jest na pewno. :)

   Usuń
 3. Myślę że to dość uniwersalna książka i zaciekawi nawet nieco starsze Dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam przeróżne książki tego typu;) Na urodzinki wszyscy się pytali co kupić małej to powiedziałam książki - i niestety dostała też 2 z tymi samymi wierszykami jednak różnych wydawnictw. A tu masz:) ty masz te same wierszyki jeszcze innego wydawnictwa;).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl