Menu

5 grudnia ruszyła niezwykła akcja - akcja, która niesie pomoc dzieciom, a do tego wszystko za sprawą mam blogerek. :) Mowa tutaj o książeczce dla dzieci "Zwierzaki Pocieszaki".

Co to za książka? Po pierwsze to książka dla dzieci. Po drugie to książka, która pomaga innym dzieciom. Po trzecie powstała spontanicznie, a po czwarte autorzy, ilustratorki, a także sponsor  jej 1000 sztuk nakładu nie mają z projektu ani złotówki! To książka, która ma pomagać.

Co znajdziemy w książce? Przede wszystkim piękne ilustracje, oraz 10 wierszy pisanych dla dzieci. Każdy to historia jednego zwierzaka, np. Liska Hipiska czy Kotka Kłopotka, która zwieńczona jest morałem.

Kto za tym wszystkim stoi? 
Główny sponsor to Hotel Reymontówka z Kościeliska, który ufundował w całości pierwszy nakład (1000 egzemplarzy). (http://reymontowka.pl/)

A także Ci, którzy stworzyli ten wspaniały projekt:
• Monika Ludkiewicz Kasper (www.zawodkobieta.blogspot.com) ‒ inicjatorka projektu
• Honorata Dyjasek (www.sshadee.uchwycone-chwile.pl) ‒ inicjatorka projektu
• Anna Laurman (http://rysunkiannyl.blogspot.com) ‒ główna graficzka
• Joanna Kania (www.roballowa.pl) ‒ graficzka i autorka
• Małgorzata Milian-Lewicka (www.ononaono.blogspot.com) ‒ redaktorka i autorka
• Katarzyna Targosz (www.katarzynatargosz.pl) ‒ autorka
• Ania Andrzejewska (www.przewijak.es) ‒ autorka
• Aleksandra Radomska (http://mamwatpliwosc.pl) ‒ autorka
• Karolina Klewaniec (www.cukromania.blogspot.com) ‒ autorka
• Marta Skrzypiec (www.matkaniewariatka.pl) ‒ autorka
• Magdalena Mrozek (http://www.matkawygodna.pl) ‒ autorka
• Karolina Lewandowska (http://mama-kubusia.pl) ‒ autorka
oraz Magdalena Makowiec (www.mamao.pl) - projekt strony i wdrożenie

 Dlaczego ta książka jest taka wyjątkowa? Po pierwsze pomaga dzieciom, po drugie osoby ją współtworzące nie mają z tego żadnego zysku. :) Gdzie zatem trafiają pieniążki za książkę? Cały projekt powstał po to, aby wesprzeć Fundację „Kawałek Nieba”, czyli na pomoc dzieciom chorym, dotkniętych chorobą i w trudnej sytuacji życiowej z całego kraju.

Jak zamówić książkę i ile ona kosztuje? Książka jest cegiełką. Dochód z niej w całości trafia na konto fundacji. Minimalna cena, za jaką możecie ją nabyć to 29,99 zł  ale jeśli chcecie i macie taką możliwość możecie wpłacić więcej. Możecie także wspomnieć o akcji innym, moze akurat ktoś ze znajomych, czytelników bloga, lub bliskich Wam osób będzie akurat zainteresowany jej kupnem. Ale pamiętajcie, że ilość książek jest ograniczona - jeśli zatem chcecie mieć ją w domu musicie się spieszyć z zamówieniem jej. :) Książkę można kupić przez stronę http://zwierzakipocieszaki.pl. Tam otrzymacie dane do przelewu na konto fundacji. 

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:


Przydatny post? Udostępnij go!

6 komentarzy:

 1. I ja dołączyłam do akcji jakiś czas temu. Wyczekiwałam kiedy książeczka będzie w sprzedaży :) jeszcze tego samego dnia wpłaciłam cegiełkę i czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lecę poznawać autorki. Ja jeszcze nie dołączyłam. Jeszcze nie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, fajna akcja :) a książeczka przyda się każdemu dziecku :) Też muszę poznać autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny pomysł i wspaniała realizacja, brawa dla pań - autorek! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl