Menu

" Nigdy jeszcze nie spotkałam kobiety, która urodziwszy dziecko, nie kochałaby go z wielką pasją, choć wierzę, że takie też istnieją. Widziałam jednak kobiety, które utraciły swoją pasję. Nie sądzę, żeby celowo się jej pozbyły. Po prostu zgubiła się gdzieś po drodze."
Susan Merrill
Mama z pasją


Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: „Mama z pasją”
Autorka: Susan Merril
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2014 rok
Format:140 x 202 mm
Okładka: Miękka
Liczba stron: 248

Susan Merrill pisze:
"Jestem mamą pięciorga dzieci. Mam córki i synów, dzieci biologiczne i adoptowane, uparte i potulne, twórcze i analityczne, introwertyczne i ekstrawertyczne. Kombinacje dzieci i sytuacji, jakie mogą się trafić mamie, są nieskończone. Twoje dziecko może być zupełnie inne od córki twojej siostry czy syna przyjaciółki, a przez to wymagać zupełnie innych umiejętności wychowawczych. W natłoku wszystkich tych ciągle nowych metod i rad, skąd masz wiedzieć, czy dobrze je wychowujesz? Jak zyskać pewność, że jesteś najlepszą mamą, jaka możesz być dla twoich dzieci? Pytanie, które mnie prześladuje, brzmi: Czy jestem dobrą mamą?"

O czym właściwie jest książka "Mama z pasją"?
Sussan w swojej książce bazuje przede wszystkim na przypowieści o Nehemiaszu. Jak sama pisze to właśnie on dał jej wskazówki swoim zachowaniem i postawą. "Jego zadaniem było odbudować mury wokół miasta, żeby dać swojemu ludowi bezpieczeństwo i spokój." Według autorki "Nehemiasz miał to, czego potrzebuje każda matka, by dobrze wychowywać swoje dzieci w dzisiejszym świecie. Jego historia jest źródłem wskazówek, które możemy wykorzystać w macierzyństwie." I tak owe wskazówki wzbogacone o Interludium (budowanie muru i otworzenie bram) stały się kolejnymi rozdziałami w książce. Oto i one:
 1. Wnikliwość
 2. Rozmyślanie
 3. Pasja 
 4. Modlitwa
 5. Cierpliwość
 6. Przygotowanie
 7. Cel
 8. Planowanie
 9. Rozwiązywanie problemów
 10. Wytrwałość
 "Mama z pasją" to książka, a może i w pewnym stopniu poradnik chrześcijański, który uczy poprzez przykłady właściwego zachowania, postępowania, doradza i tłumaczy dlaczego tak, a nie inaczej. Przykłady postępowania Nehemiasza, które nie raz są cytatami z Biblii zostały przełożone na przykłady, potrzeby i doświadczenia samej Susan. W książce przeczytamy o obawach i wątpliwościach, z którymi autorka się borykała. Znajdziemy opisy różnych sytuacji, oraz odpowiedź na wiele pytań. Przeczytamy o tym, że każde dziecko jest inne i każde wymaga innego podejścia do rozwiązywanych problemów. 

Co jeśli nie jestem osobą wierzącą?
Również polecam, abyś przeczytała "Mama z pasją". Nehemiasz, na którego zachowaniu i czynach opiera się autorka jest jej inspiracją. Nakierowuje ją i podpowiada jak ma się zachować, co zrobić itd. gdy chodzi o jej dzieci. Nie jest to w końcu jedyny poradnik, w którym autorka zainspirowała się jakąś postacią. Według mnie porady zawarte w książce przydadzą się nawet osobie niewierzącej, która być może nawet Biblii nie otworzy. 

Każda z nas na pewno wiele razy miała wątpliwości co do tego czy dobrze postępuje i szukała odpowiedzi na to samo pytanie co Susan: "Czy jestem dobrą mamą?" Złotej recepty na pewno nie znajdziemy w żadnej książce, czy poradniku. Każde dziecko jest inne, każda matka jest inna i każda osoba na tym świecie jest inna. Czy zatem warto czytać "Mama z pasją?" Według mnie tak. Jak mi zawsze powtarzano: "Ucz się na błędach. Ale najlepiej innych osób". Po lekturze tej pozycji na pewno wzbogacimy się o cały zasób wskazówek, postępowania w różnych sytuacjach itp. A nasza wzbogacona wiedza na pewno zaplusuje w byciu dobrą mamą. Wiedzy i doświadczenia nigdy nie jest za dużo, a takie poradniki jak "Mama z pasją" sprawiają, że być może unikniemy wielu błędów wychowawczych i nauczymy się nie poddawać, a szukać dobrych i odpowiednich metod pomocnych w wychowaniu naszych pociech.

Dziękuję Wydawnictwu M  za możliwość zrecenzowania tej pozycji i zachęcam Was do odwiedzin.

http://wydawnictwom.pl

Książkę znajdziecie na:

Przydatny post? Udostępnij go!

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie i mądrze ta Susan pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam ale nie wiem czy zgodziłam się ze wszystkim. Nie wyobrażam sobie tak jak ona pisze sprawdzać dziecka co i z kim "robi" w internecie i tak jak pisze znaniu haseł dzieci. Ogólnie książka ciekawa ale tak jak napisałam na początku. Nie ze wszystkim jestem w stanie się zgodzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem i ja się z tobą zgodzę. :) Prawdę mówiąc nie było jeszcze książki z której autorem/ autorką zgodziłabym się w 100%. Ale warto zwrócić uwagę na te pozycje z których możemy nauczyć się przydatnych rzeczy i korzystać z doświadczenia innych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy cytat w 100% przekonał mnie, że warto przeczytać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba rada "Ucz się na błędach. Ale najlepiej innych osób".

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już o tej książce i cieszę się, że takie pozycje powstają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy znajdę czas żeby do niej zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka. Muszę ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie książki, a fakt że "przemycone" są wartości chrześcijańskie, sprawia że ta pozycja jest dla mnie jeszcze bardziej interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mocny cytat, nie wiem, czy pasje a moze cierpliwosc do dziecka mozna utracic, mi by jej nie tracic pomaga zostawienie sobie chwili dla siebie. Pozdrawiam seredecznie beata

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl