Menu

" Dziura ozonowa, wymieranie gatunków, powiększanie się obszarów pustynnych, kwaśne deszcze ... Nasza planeta jest stale zagrożona. Ale co to dokładnie jest zanieczyszczenie środowiska? Ile gatunków zwierząt i roślin ginie co roku? Czy energia nuklearna jest niebezpieczna? Co można zrobić, żeby wstrzymać procesy niszczące Ziemię?" Odpowiedzi na te, jak i inne ciekawe pytania nasze dzieci i my znajdziemy w książce z serii "Co to jest?". Dzisiaj pokażę Wam co zawiera książeczka "Co to jest? ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling"
 Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: "Co to jest? ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling"
Wydawca: Arkady
Oprawa: miękka
Format: 19,5 x 23,5 cm
Ilość stron: 88

Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, a książka ta idealnie nadaje się do tego, aby wprowadzić swoją pociechę w tematykę ekologii, recyklingu i ochrony środowiska. 
Jakie dokładnie zagadnienia porusza "Co to jest? ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling"?  Znajdziemy tutaj 6 rozdziałów podzielonych tematycznie: Życie, Woda, Powietrze, Energia, Rośliny i zwierzęta, Ratujmy naszą planetę!
 Książeczka posiada ciekawe ilustracje. Są to zarówno zdjęcia, jak i rysunki, nie raz połaczone ze sobą.Każdy rodział jest w odpowiedni spoósb oznaczony tytułem, opisem i ciekawą ilustracją.
Jak pewnie zauważyliście już na okładce znajdziemy informację, iż w pozycji tej zostało przedstawionych 15 eksperymentów. Eksperymenty te możemy przeprowadzić wspólnie z dzieckiem, lub jeśli dziecko jest już większe część z nic może zrobić samo. :)

Po prawej stronie znajdziemy listę rzeczy potrzebnych do wykonania danego eksperymentu.
Na samym dole strony  zaś znajdziemy wyjaśnienie danego eksperymentu.
Kolorowe rysunki z wizerunkiem dziewczynki, bądź chłopca towarzyszą każdemu ekperymentowi  wskazując na daną czynność, którą należy wykonać.
Warto również wspomnieć o tym, że w niektórych przypadkach oprócz pisemnego wyjaśnienia eksperymentu znajdziemy ideanie odzwierciedlający to rysunek.
Nie tylko eksperymenty znajdziemy w tej książce. Oprócz nich jest tutaj mnóstwo informacji na poruszane tematy związane z ekologią ...
Zarówno przy eksperymentach, jak i na innych stronach z ciewawymi informacjami znajdziemy kilka szczególnie oznaczonych miejsc. Przyciągają uwagę, są miłe dla oka i zawierają ciekawośtki, pytanie o prawdę/ fałsz wraz z poprawną odpowiedzią, a także uwagi.
Na koniec dodam, że książkę tą wydawno dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Ambasady Francji w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego BOY-ŻELEŃSKI.

Dziękuję Wydawnictwu Arkady za możliwość zrecenzowania książki, oraz zachęcam Was do odwiedzin.
http://www.arkady.com.pl/ Książeczkę możecie kupić tutaj:Przypominam Wam także o promocjach książkowych :)

Serię książeczek Kajtuś znajdziecie:
https://tesco.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-tesco-12-02-2015,11681/1/
Całą gazetkę Tesco znajdziecie tutaj. Oferta obowiązuje do 18.02.2015r.


https://tesco.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-tesco-12-02-2015,11685/1/
Całą gazetkę Tesco zanadziecie tu. Oferta obowiązuje do 25.02.2015r.

https://auchan.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-auchan-12-02-2015,11717/1/

A może coś dla mamy?
https://stokrotka.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-stokrotka-12-02-2015,11709/1/
Przydatny post? Udostępnij go!

12 komentarzy:

 1. Nigdy o tej książeczce nie słyszałam, bardzo fajny pomysł. Rzeczywiście dzieciaki podczas zabawy uczą się, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, a to najlepszy sposób na przyswajanie nowych treści. Fajnie, że miałaś okazję ją przetestować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo napiszę o innych książeczkach z tej serii, ale poruszających inną tematykę. :) W końcu poprzez zabawę dzieci potrafią (i chcą) przyswoić najwięcej wiedzy. :)

   Usuń
 2. Widać, że książka jest dobrze dopracowana tak aby dzieci zachęcić do niej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka! Takich książek szukam dla moich chłopców. Nauka przez zabawę, ładnie wydana - zajrzę do niej za pewno :). Pozdrawiam (i zapraszam "do siebie")

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna i mądra książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka :)
  Choć eksperymentów mam już dość...

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co widać, to rewelacyjna pozycja i ile nauczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę, że i niedługo my będziemy odpowiadać : a co to, a co to? a książka super, na pewno dużo nauczy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Własnie jesteśmy na etapie nauki o ekologii, taka książka by się nam bardzo przydała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna książeczka, bardzo barwna i przyciągająca wzrok. Z takich książek dzieciom uczy się najlepiej

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa pozycja... Najbardziej zainterwsowały mnie te eksperymenty :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl