Menu

" Jeśli miałbym udzielić jakiejś rady wszystkim ludziom, a zwłaszcza ludziom młodym, brzmiałaby ona: posługuj się sercem. Zapomnij o umyśle. Umysł wikła cię w zdarzenia, idee, poglądy - zazwyczaj dając ci najgorszą możliwą wizję różnych spraw. Serce natomiast zna prawdę. Słuchaj swego serca, a nie pomylisz się. Gwarantuję".
Neale Donald Walsch

Jest to tylko jedna z wielu wypowiedzi, które zawarte są w książce "Siła serca". Książce, która daje nam nowe spojrzenie na świat, swoje serce, oraz siłę, dzięki której możemy zdziałać naprawdę wiele.
Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Siła serca
Oryginalny tytuł: The power of the heart: findng your true purpose in life.
Autor: Baptist De Pape
Tłumaczenie: Maria Szafrańska-Brandt
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232

Kim jest Baptist De Pape? Autor książki "Siła serca" urodził się w 1977 roku w Brasschaat w Belgi. Ukończył prawo i jak sam pisze dostał świetną propozycję pracy, którą ... odrzucił. Zapytacie zapewne dlaczego - otóż doznał pewnego rodzaju przebudzenia, impulsu za którym podążył i porzucił tematykę prawa, a zajął się zgłębianiem tajemnic serca. Za sprawą owego impulsu nakręcił film w którym "zarejestrował rozmowy z najwybitniejszymi współczesnymi mistrzami duchowości, pisarzami, ludźmi nauki." A następnie na jego podstawie powstała przedstawiana książka.

Z kim Baptist De Pape przeprowadził owe rozmowy? Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Backwitch, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Franciz, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCarty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gay Zukav. Jeśli miektóre z nazwisk nic wam nie mówią to nic nie szkodzi. Na końcu bowiem książki znajdziecie krótkie biogramy każdego z nich, dzięki czemu dowiemy się kim jest osoba wypowiadająca się i czym się zajmuje.

O czym właściwe jest ta książka? Myślę, iż obraz tego co w niej znajdziecie najlepiej odzwierciedlą słowa autora, które przeczytamy w przedmowie książki "Siła serca"
"(...) Zgodzili się na rozmowę przed kamerą i wspólnie stworzyliśmy wspaniały portret serca. W niezwykle wyrazisty, czasem poruszający sposób potwierdzili moje przekonanie, że serce to coś więcej niż organ pompujący krew w organizmie. Bez wątpienia serce stanowi niewyczerpalne źródło miłości, intuicji oraz zrozumienia daleko głębszego niż inteligencja umysłu.
Współtwórcy udzielili mi wielu ważnych lekcji na temat mocy serca - lekcji, którymi dzielimy się w filmie, lecz o których chciałbym porozmawiać także w tej książce. Okazuje się, że istnieje wiele form mocy serca - wśród nich: intuicja, intencje, wdzięczność, przebaczenie, odporność psychiczna i oczywiście miłość. Nawiązanie łączności z tymi władzami może przynieść zadziwiającą przemianę w naszym nastawieniu wobec pieniędzy, zdrowia, oraz relacji międzyludzkich i pomóc nam ujawnić ukryte talenty i możliwości, które pomogą nam wykreować własne życie w jak najlepszym kształcie."

Książka "Siła serca" składa się z trzech części, a każda z nich z 5-6 rozdziałów.

Na końcu każdego rozdziału znajdziemy rozważania autora, które w pewien sposób podsumowują treści w nim zawarte. Czasem są to ćwiczenia, czasem podsumowanie tego co przed chwilą przeczytaliśmy. 
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, przynajmniej w moim odczuciu tak było. Zapewne jest to też zasługa jej konstrukcji. Znajdziemy tutaj bowiem wypowiedzi osób zaproszonych do nakręcenia filmu, zdanie samego autora, jak i mnóstwo cytatów. Wszystko to tworzy ze sobą spójną całość i nadaje sens danemu zagadnieniu. Jedna sprawa widziana z perspektywy wielu osób. Z jednej strony wypowiedzi kilku różnych osób, z drugiej jednak każda następna utwierdza nas w przekonaniu, że ta poprzednia faktycznie miała rację.
Czym właściwie jest "Siła serca" i do kogo jest skierowana? Książka ta to pewnego rodzaju poradnik skierowany praktycznie do każdego człowieka. Do każdego, pod warunkiem, że lubimy taką literaturę. 
Czytanie jej potrafi naprawdę podnieść człowieka na duchu i sprawić, że zrobi się ciepło na sercu. Nie jest to żadne opowiadanie, nie toczy się tutaj także żadna akcja, jednak mimo to czytałam ją nie mogąc się od niej oderwać. Po prostu chciałam jak najszybciej pochłonąć to o czym pisze autor. Co prawda nie musimy czytać tej pozycji od deski do deski, chociaż ja tak właśnie zrobiłam. Nie mogłam po prostu nic pominąć. Teraz wiem, że na pewno jeszcze nie raz wrócę do niej. Może nie będzie to już czytanie od A do Z, jednak treści i zagadnienia są w niej ułożone w naprawdę przejrzysty sposób, dzięki czemu od razu będę wiedzieć, którą jej część chciałabym sobie przypomnieć. Dzięki temu, iż znajdziemy tutaj zdanie wielu osób staje się ona tym bardziej ciekawa i utwierdzająca w przekonaniu, iż faktycznie "musi w tym coś być". Tym bardziej, iż jest to zdanie osób, które odniosły już swój sukces. Teraz pora na nasz. :)

Dziękuję Wydwnictwu Dom Wydawniczy PWN za możliwość zrecenzowania książki i zapraszam Was do odwiedzin:
http://www.dwpwn.pl/

Jeśli zaciekawiła Was postać autora książki "Siła serca" polecam zapoznanie się z wywiadem, który został z nim przeprowadzony: Wywiad z Baptist De Pape.
A oto i aktualne promocje książkowe:
Dla przypomnienia - polecam Wam jedną z książek tego autora "Zaginiona" i jej recenzja.
http://www.a4b-tracking.com/pl/stat-click-text-link/16/1238/aHR0cDovL3dvYmxpbmsuY29tL2Vib29raS1rYXRlZ29yaWU%252FcXVlcnk9cHJvbW9jamE6JTIyMjAxNTAyMjVfN19Db2JlbiUyMiZrcnpsPWJhbmVyZ2xvd25hJm1zYz1iYW5lcjQ%253D

http://www.a4b-tracking.com/pl/stat-click-text-link/12/1238/aHR0cDovL3ZpcnR1YWxvLnBsLz9wdD1Kb2huX1N0ZWluYmVjaw%253D%253D

http://www.a4b-tracking.com/pl/stat-click-text-link/32/1238/aHR0cDovL2Vib29rcG9pbnQucGwvcHJvbW9jamEvMTM2OC8%253D

Przydatny post? Udostępnij go!

12 komentarzy:

 1. Po tym co napisalaś sądze, że to świetny pomysł na prezent. dzięki za podpowiedź. Zuza

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie dla mnie. Serce gubi ludzi niejednokrotnie, bez połączenia serca z umysłem popełnia się wiele błędów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że po przeczytaniu tej książki się z Tobą nie zgodzę, choć przed jej lekturą miałam podobne zdanie do twojego. :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię taką literaturę, więc zapewne sięgnę po tą książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna recenzja z miłą chęcią przeczytałabym książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajna ksiazka - podnosi na duchu, dodaje skrzydel i budzi motwyacje do codziennego dzialania. uwielbiam wracać do ulubionych fragmentów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Siła "Siły serca" także w sile doboru jej współautorów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa pozycja! Poszukam w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka to coś wspaniałego. Dzięki niej uratowałam swój związek. Zrozumiałam, gdzie leży problem i jaki robię błąd. Niesamowita nauczka. Wracam do tej książki co jakiś czas, żeby utrwalić te cenne lekcje. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl