Menu

Będąc nastolatką rzadko kiedy zastanawiamy się jak to jest być matką ... jednak nadchodzi ten czas, gdy zdajemy sobie sprawę, że i my kiedyś nimi będziemy. Przychodzi czas na refleksje, na bycie w ciąży, wyczekiwanie, jak i powitanie nowego członka rodziny. Na wychowanie dziecka, kochanie go i dbanie o niego ... ale czy aby na pewno wszystko to jest jak w bajce? Czy na wszystko możemy patrzeć przez różowe okulary? Na pewno nie, bo każda kobieta jest inna, każda przeżywa inaczej i każda z nas ma inne odczucia. O byciu matką w teorii i w praktyce pisałam już wcześniej, a niedawno miałam okazję poznać zdanie innych kobiet. A wszystko to za sprawą audiobooka "Matko, czy możesz mieć wszystko?


Ogólnie o audiobooku:
Autor: Foch.pl
Czyta: Maria Seweryn
Kategoria: felietony
Długość: 1 godzina 48 minut

Co znajdziemy w audiobooku " Matko, czy możesz mieć wszystko?"

"Matko, czy możesz mieć wszystko ?" to zbiór 17 felietonów, które czyta Maria Seweryn. Kobiety takie jak: Kasia Nowakowska, Anka Rączkowska, Ania Oka, Aleksandra Zielińska, Olga Wróbel, Magda Acer, Marta Lewin i Dominika Węcławek nie boją się wyrazić swojego zdania na temat bycia matką i czynią to według mnie czasem nawet zbyt dosadnie. Jednak na tym właśnie polega urok tego audiobooka.

Audiobooka słuchałam z wielką przyjemnością, zarówno z uwagi na ciekawą zawartość, jak i fakt, że Maria Seweryn świetnie sobie poradziła z czytaniem felietonów. Znajdują się tutaj teksty poruszające zarówno temat ciąży, macierzyństwa, jak i uczuć, które się przeżywa. 

Spis treści:
1. Kasia Nowakowska: Wstęp
2. Anka Rączkowska: Matko, czy na pewno możesz mieć wszystko?
3. Kasia Nowakowska: Moja mama egoistka
4. Ania Oka: Ciąża? Nie, błagam, jestem za stara!
5. Aleksandra Zielińska: Niech was cholera, forumowe mamuśki
6. Olga Wróbel: Ciąża? Nie pamiętam
7. Magda Acer: 16 powodów, dla których fajnie być mamą
8. Aleksandra Zielińska: Drogie dzieci, chcę od was tylko jednego: żebyście czytały
9. Marta Lewin: Dziewięć rzeczy, których masz nadzieję, że twoje dziecko nie zrobi publicznie
(zrobi na pewno)
10. Kasia Nowakowska: "Badziewko" czyli terror plastikowych zabawek z kiosku
11. Anka Rączkowska: Dziewczynko, bądź śliczna i grzeczna!
12. Dominika Węcławek: Dziecko zgubi wszystko (jak na tym zyskać?)
13. Magda Acer: Najgorsze plamy, które zrobi twoje kochane dziecko
14. Marta Lewin: Dzieci są jednak straszne
15. Kasia Nowakowska: Trzy noce na podłodze - rodzic w szpitalu potrzebny, czy zbędny?
16. Dominika Węcławek: Szkolna dieta: przegryź, przełknij, przetrwaj albo zrób z tym coś!
17. Ania Oka: Więcej do szkoły nie pójdziesz! Lęki współczesnego rodzica
18. Magda Acer: Nikt nie zrobi ci większego obciachu niż własne dziecko

Moja opinia o audiobooku "Matko, czy możesz mieć wszystko"

Prawdę mówiąc audiobook "Matko, czy możesz mieć wszystko ?" otworzył moją przygodą do słuchania książek ... dotychczas je po prostu czytałam. Jak się jednak okazuje jest to bardzo miła forma spędzania czasu. Milej gotuje się obiad, sprząta itp. lub po prostu słucha leniuchując w łóżku. Tak się akurat złożyło, iż przez ostatnie dni nie mogłam sobie pozwolić na czytanie książek z różnych powodów. I tutaj świetnie sprawdziło się właśnie słuchanie tego audiobooka.

Felietony zawarte w audiobooku "Matko, czy możesz mieć wszystko ?" głosem Marii Seweryn poruszają temat macierzyństwa w sposób zabawny, czasem poważny, a innym razem wręcz sarkastyczny. Sama tematyka bardzo się od siebie różni. Znajdziemy tutaj zarówno rozważania na temat tego jaki wiek jest najlepszy na bycie w ciąży, realia przebywania rodzica w szpitalu w przypadku choroby dziecka, po wręcz mogłoby się wydawać błahe sprawy jak plastikowe zabawki, nazywane "badziewkami", czy rodzaje plam, które nasze dziecko może "zrobić" będąc na różnych stadiach swojego rozwoju.

 W audiobooku nie znajdziecie uwielbienia, choć wiadomo, że bycie matką to wspaniała przygoda, ale i wiele trudu, oraz poświęceń. Autorki felietonów zwracają uwagę na to, iż macierzyństwo to nie bajka, nie wszystko jest wspaniałe, a kobieta, jest po prostu człowiekiem i też ma swoje potrzeby. Muszę przyznać, że nie wszystkie felietony mi się podobały, jeden mnie troszkę znudził, a dwa nawet troszkę rozzłościły, jednak mimo to uważam, że warto wszystkich wysłuchać i zapoznać ze zdaniem innych kobiet, które o macierzyństwie mówią szczerze i otwarcie. Słuchanie ich wywoływało także uśmiech na mojej twarzy, a nie raz sprawiały, że sama zaczęłam zastanawiać się nad pewnymi kwestiami.

Każda z nas różni się od siebie, każda wychowuje swoje dzieci inaczej i każda z nas może mieć inne zdanie w tej samej kwestii. Jednak z czystym sumieniem polecam Wam audiobook "Matko, czy możesz mieć wszystko ?". Warto go przesłuchać choćby po to, aby zdać sobie sprawę z tego jak różne podejście mogą mieć kobiety do macierzyństwa, a także iż z niektórymi się na pewno zgodzimy, a z innymi wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne: wysłuchanie tego audiobooka na pewno wywoła w Was wiele emocji - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, jednak wartych uwagi i wysłuchania.


Audiobook polecam i Dziękuję serwisowi Audioteka.pl za możliwość zrecenzowania tej pozycji, a także zapraszam Was do odwiedzin:

http://audioteka.pl/


Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

  1. Musiałabym posłuchać, może czegoś ciekawego bym się dowiedziała :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl