Menu

Kolorowe i śmieszne ilustracje, ciekawe przygody, pełne humoru wiersze dla dzieci o zwierzętach. Wszystko to znajdziemy w książce Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta. 


Z ogólnych informacji o książce:
 Tytuł: Żółw Wiercipięta i inne zwierzeta
Autor: Agnieszka Frączek
Ilustracje: Andrzej Chalecki
Wydawnictwo: AWM
Ilość stron: 72
Oprawa: twarda, piankowa, lakierowana
Format: 210 x 250 mm

Pierwszym wierszem, który znajdziemy w książce Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta jest właśnie wiersz o tytułowym żółwiu. 
Koniec wierszyka zachęca do przeczytania pozostałych utworów, które opowiadają o kolejnych przygodach różnych zwierząt:

"Chcesz pójść z żółwiem na wycieczkę?
To przeczytaj tę książeczkę!
W niej podróżnik Wiercipięta
opowiada o zwierzętach"

Znajdziemy tutaj kolorowe ilustracje, które prawdę mówiąc mnie urzekły. Każda z nich jest miła dla oka nie tylko dziecka, ale i dorosły ma na co popatrzeć. :) Jakie wierszyki znajdziemy w książce? Łącznie są to 22 wiersze dla dzieci, gdzie każdy opowiada o innym zwierzaku: Żółw Wiercipięta, kotek, pies, kogut, prosiaczek, owca, koza, krowa, pająk, ślimak, biedronka, zajączek, wiewiórka, wolk, miś, zebra, hipopotam, wielbłąd, struś, lew, żyrafa, słoń.

Każdy wierszyk zawiera w sobie mnóstwo humoru, potrafi rozbawić i zaciekawić. Książkę Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta przeczytałyśmy z Kinią podczas jednego wieczoru. Jest to duża zaleta książki, fakt ten świadczy o tym, że każdy z wierszy był na tyle ciekawy i nie nudzący, że dziecko miało ochotę na następny. Prawdę mówiąc to była trochę zawiedziona, że to "już" koniec. :)

Ostatni z wierszy "Słoń" na koniec informuje dzieci, że to już niestety koniec  i pora się pożegnać. Każdy wierszyk napisany jest na kolejnych trzech stronach książeczki i od tego nie ma tutaj żadnego wyjątku. Ilustracje doskonale współgrają z tekstem i otaczają go z każdej strony, co sprawia, że każda strona jest niezwykle barwna. Książka Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta jest naprawdę bardzo solidnie wykonana. Zachwyca okładka, która jest twarda, a jednocześnie elastyczna. Do tego strony są dość grube i zszyte ze sobą (nie klejone) co sprawia wrażenie niezwykle wytrzymałych.

Polecam książeczkę i Dziękuję bardzo Wydawnictwu AWM za możliwość zrecenzowania jej, oraz zachęcam Was do odwiedzin:
http://www.awm.waw.pl/

Przydatny post? Udostępnij go!

5 komentarzy:

  1. Bardzo lubimy wierszyki... a tu widzę dodatkowo wesołe, kolorowe ilustracje, więc super polączenie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna się wydaje ta książeczka! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl