Menu

"Na kilka godzin przed wyjazdem na święta, które ma spędzić w rodzinnym gronie, pięćdziesięcioczteroletni mężczyzna, ojciec rodziny, zaszywa się w gabinecie i postanawia, że nie wyjdzie, dopóki nie uporządkuje swojego życia. Od wielu miesięcy egzystuje w dwóch światach: w tygodniu mieszka u kochanki w Paryżu, a weekendy spędza z żoną i córką w Marsylii. Poczucie winy staje się nieznośne ... Musi dokonać wyboru."
 

Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Niewierny
Autor: Diane Brasseur
Tłumaczenie: Martyna L. Lemańczyk
Wydawnictwo: Imprint, Dom Wydawniczy PWN
Ilość stron: 182
Format: 205 x 135 mm
Oprawa: twarda

Czy można jednocześnie kochać dwie kobiety? Jest to trudne pytanie z którym boryka się ponad pięćdziesięcioletni główny bohater książki "Niewierny". Wbrew pozorom gardzi on niewiernością, jednak mimo to w tygodniu, pracując w Paryżu mieszka wraz z kochanką, na weekendy wraca do swojej żony i córki do Marsylii. Czy jego małżeństwo przeżywa kryzys? Raczej nie. Ma dobre relacje z żoną, kocha ją, niejednokrotnie uprawiają seks. Co zatem dzieje się w jego głowie? Nawet on sam do końca nie jest tego pewien, aż do pewnego dnia ... w którym postanawia zamknąć się w swoim gabinecie i podjąć bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą decyzję jego życia. Musi się zdecydować: żona, albo kochanka.

Na kolejnych kartkach książki czytamy o jego wątpliwościach, poznajemy jego wspomnienia - związane zarówno z żoną, jak i kochanką. Wszystko przemawia za tym, że jest on rozdarty pomiędzy dwiema kobietami, jednak nie chce już dalej żyć w ten sposób. Pragnie to zmienić, czy jednak mu się to uda? Czy podejmie właściwą decyzję? Właściwą dla niego, jego uczuć i zgodną z jego sumieniem?

Książkę Niewierny czytałam dość szybko. Akcja, jeśli w ogóle można to tak nazwać toczyła się dość szybko. Jest to pewnego rodzaju romans - raz z kochanką, raz z żoną. Czy można zdradzać kochankę? Tytułowy Niewierny zadaje sobie mnóstwo pytań, na które do końca sam nie wie jak odpowiedzieć. Musi zmierzyć się sam ze sobą, z tym co czuje i do kogo. Musi być szczery ... ale to nie jest łatwe zadanie. Łatwo się zadaje pytania, trudniej uzyskać na nie opdowiedź, nawet jeśli pytamy właściwej osoby.

Wszystko wskazuje na to, że będąc z kochanką jest szczęśliwy. Będąc z żoną także jest szczęśliwy. Wydaje mu się, że kocha obie. Czy ma rację? Czy potrafi dokonać wyboru i wybrać tylko jedną z nich? 

Osobiście książka mnie wciągnęła w swoją rzeczywistość. Byłam ciekawa jakie będzie następne pytanie które  zada sobie główny bohater, jakiej udzieli odpowiedzi i jaki podejmie wybór. Gdy wydawało mi się, że dochodzi sam ze sobą do porozumienia wkradały się nowe fakty, które w jakiś sposób komplikowały całą sytuację. Jeśli lubicie romanse, lub po prostu jesteście ciekawi co czuje i myśli mężczyzna zdradzając swoją żonę ( a może kochankę z żoną?) jak najbardziej polecam Wam lekturę tej książki.

Dziękuję Wydwnictwu Dom Wydawniczy PWN za możliwość zrecenzowania książki i zapraszam Was do odwiedzin:
http://www.dwpwn.pl/
Przydatny post? Udostępnij go!

2 komentarze:

  1. Książka książką (pewnie też by mnie wciągneła) ale w rzeczywistości powybijałabym takich facetów ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl