Menu

Pisząc pierwszy post o inspiracjach do pokoju dziecięcego, nie myślałam, że będą się one cieszyły, aż takim zainteresowaniem z Waszej strony. :) Dzisiaj zatem kolejna dawka inspiracji, tym razem o drzwiach do pokoju dziecięcego.

Urządzając pokój dziecka nie raz zapominamy o tak ważnym jego elemencie, jakim są drzwi. Ściany, łóżko i ozdoby dopasowujemy pod zainteresowania, hobby, czy po prostu ulubioną postać bajkową swojego dziecka - a co z drzwiami? Te również można dopasować pod kolorystykę, czy ulubionego bohatera. Poniżej przedstawię Wam kilka inspiracji, wśród których na pewno znajdziecie choć kilka, które przypadną Wam do gustu. :)

O farbie kredowej pisałam już wcześniej we wpisie o ozdobach ściennych w pokoju dziecka. Otóż może ona mieć również swoje zastosowanie na drzwiach pokoju dziecięcego. Dzięki niej możemy co pewien czas zmieniać "ilustracje" na drzwiach namalowane, poniżej zdjęcie z użyciem białej kredy, ale mając do dyspozycji kolorową możemy stworzyć piękne rysunki nie przejmując się, że za pewien czas nasze dziecko się tym po prostu znudzi:
Jeśli mają to być drzwi do pokoju małego dziecka, na pewno dużo frajdy sprawi mu takie rozwiązanie, a dziewczynkom pozwoli się poczuć jak Alicja w krainie czarów. :)
Jeśli nie chcecie, aby drzwi do pokoju dziecinnego były "inne" niż pozostałe to proponuję dwa rozwiązania: Drzwi szklane, lub przyozdobione, ale od wewnętrznej strony pokoju. Drzwi szklane świetnie sprawdzą się także przy starszych dzieciach, których nie interesują już motywy bajkowe:

Jeśli jednak Wasze dziecko ma swoją ulubioną postać, czy hobby, któremu się poświęca nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomieszać ze sobą trochę własnej i dziecka wyobraźni, wziąć potrzebne przybory i stworzyć coś co zachwyci nie tylko najmłodszych. :) Jeśli nie chcecie mieć aż tak ozdobionego kawałka korytarza, nic nie stoi na przeszkodzi, aby dekoracje zrobić od wewnętrznej strony pokoju. :) Poza tym poniższe fotografie mogą być także inspiracją do stworzenia rysunków na drzwiach pomalowanych farbą kredową - pokazanych u samej góry tego wpisu.

A tutaj jeszcze kilka propozycji na "drzwi świąteczne". :)


Ozdoby powyżej "zwykłych" drzwi, także dodają uroku, jak chociażby taka gąsienica, czy domek dla ... małpek?
Możemy oczywiście przyozdobić drzwi różnymi zawieszkami, czy nawet "zrobić" z nich organizer. :)
Na koniec mam dla Was jeszcze kilka inspiracji na udekorowanie drzwi (niekoniecznie, tych od pokoju). :)


Jak widzicie jest mnóstwo możliwości na to, aby drzwi zamienić w coś niezwykłego, coś co sprawi, że dziecko będzie chętnie przebywało w swoim pokoju i go lubiło. Przedstawione rozwiązania możecie zastosować zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci. Drzwi do pokoju dziecka mogą stanowić jego piękną ozdobą, zachęcać do wejścia i wywoływać zachwyt wśród znajomych ... waszych i waszego dziecka. :) Producenci drzwi drewnianych, jak w ogóle producenci drzwi nowoczesnych mogliby pomyśleć nad takimi rozwiązaniami, choć jak widać (np. przy fotografiach drzwi szklanych) niektórzy już oferują świetne rozwiązania, przynajmniej dla trochę starszych dzieciaków. :) A przy tych najmłodszych sami, jako rodzice możecie puścić wodze fantazji ...

Żródło zdjęć: pinterest.com, moric.pl

Macie jeszcze jakiś pomysł na drzwi w pokoju dziecka? A może dysponujecie jakimiś zdjęciami? Podzielcie się opinia w komentarzu, lub wklejcie link do zdjęcia - chętnie pooglądam. :)

Jeśli nie przeglądaliście jeszcze moich poprzednich inspiracji związanych z pokojem dziecięcym, to zapraszam:
  1. Pokój dziecięcy - ozdoby na ścianę
  2. Pokój dziecięcy - pomysł, ozdoby i aranżacje na okno
  3. Pokój dziecięcy - krzesła dla dzieci
Przydatny post? Udostępnij go!

6 komentarzy:

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl