Menu

Dzieci uwielbiają rysować, malować i bawić się w różne zabawy plastyczne. Co jednak zrobić, by nauczyć się rysować piękne rysunki? Na pewno pomogą nam w tym lekcje rysowania. I tutaj z pomocą przychodzi nam książka (nie tylko) dla dzieci "Lekcje rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje" - znajdziecie tu szczegółowe instrukcje jak rysować postacie z przeszłości, mitycznych bohaterów, tajemnicze potwory ...Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Lekcje rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje
Autor: Bob Berry (ilustracje), Sandy Pnan (tekst),
Janessa Olse (tekst)
Tłumaczenie: Jakub Jedliński
Wydawnictwo: Arkady
Oprawa: miękka
Format: 22 x 29,5 cm
Ilość stron: 112

Kilka słów o autorze ilustracji:

"Bob Berry od piętnastu lat pracuje jako artysta, ilustrator, twórca postaci rysunkowych i grafik. Choć Bob zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem publikacji i podręczników dla dzieci, wykonuje także ilustracje do interaktywnych CD i gier, projektuje opakowania zabawek oraz stroje wykorzystywane w przemyśle związanym ze sportem i rekreacją. Bob studiował projektowanie na Stanowym Uniwersytecie Nowego Jorku w Purchase. Po studiach pracował jako twórca kolaży i rysownik, a następnie przez jakiś czas był dyrektorem artystycznym w redakcji niewielkiego czasopisma. Założył własną firmę graficzną Bob Berry Illustration." - informacje te pochodzą z recenzowanej książki Lekcje rysowania - Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje

Co znajdziemy w książce?
Na samym początku znajdziemy informacje o tym co będzie nam potrzebne podczas lekcji rysuku, oraz kilka ćwiczeń rozgrzewających. :)

Każda lekcja rysowania rozpoczyna się od prostego schematu (zwykle układu figur geometrycznych), przechodząc do coraz to trudniejszych pociągnięć ołówka i wielu szczegółów, aż  w końcu powstaje nawet bardzo skomplikowany rysunek.
W książce oprócz rysunków przedstawiających jak krok po kroku stworzyć daną postać, czy rzecz znajdziemy również ciekawostki, opisy rysunku, który rysujemy, a nawet wskazówki ułatwiające malowanie.

 Dowiemy się m.in. jak z kilku kółek i kresek stworzyć mamuta:


Co jeszcze nauczy się rysować nasze dziecko (albo my)? Będzie to. mi.in. pirat i jego statek piracki, armata, zamek, księżniczka, małpa, papuga, koń trojański, mumia, faraon i wiele więcej. Poniżej przedstawiam kilka przykładów:

Książka ta według mnie jest przeznaczona dla trochę większych dzieci, a nawet i dorosłych, którzy chcą nauczyć się rysować ulubionego pirata dla syna, lub śliczną księżniczkę dla córki. Kinia na razie jest jeszcze za mała, żeby mogła poradzić sobie z przedstawionymi postaciami i obiektami, jednak na naukę podstaw jest w sam raz. Dzięki tej pozycji można dostrzec, że praktycznie każdy rysunek powstaje z figur geometrycznych i prostych zarysów. Uczy również cierpliwości i dopracowywania szczegółów krok po kroku, oraz dzięki rysunkom pomaga dostrzec, ze nic nie powstaje od razu, ale wszystkiego można się nauczyć. :)

Dziękuję Wydawnictwu Arkady za możliwość zrecenzowania książki, oraz zachęcam Was do odwiedzin.
http://www.arkady.com.pl/Czy Wasze dzieci lubią rysować? A może posiadacie w domu podobne (lub tą) pozycje uczącą dzieci rysować krok po kroku?

Przydatny post? Udostępnij go!

1 komentarz:

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl