Menu

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać bardzo fajną grę dla dzieci firmy TREFL, dzięki której dziecko miło spędzi czas grając, jak też i ... malując. :) Mowa oczywiści o Art Box Creative, Pokoloruj i Graj z rysunkami z bajki My Little Pony.

 Z ogólnych informacji o grze:
Producent: Trefl
Bohater/ Motyw przewodni: My Little Pony
Rodzaj gry: memo

Zawartość opakowania:
- 26 klocków z kolorową grafiką,
- 26 klocków z ilustracjami do pokolorowania,
- 4 duże ilustracje do samodzielnego pokolorowania,
- instrukcja.


Jak widać powyżej elementy gry (klocki z ilustracjami) umieszczone są w kartonowych ramkach. Oczywiście należy je z nich delikatnie wyjąć i uwaga ... nie uszkodzić ramek! Przydadzą się na potem, gdyż do gry zostały dołączone 4 malowanki, które dzięki ramkom dziecko po pokolorowaniu może bez przeszkód oprawić i powiesić w swoim pokoju! :) Poniżej przykładowe ilustracje jeszcze nie pokolorowane:

Gra jest typową grą memo, jednak wbrew pozorom wcale łatwa nie jest! Kingusia raczej bawi się w nią w naszą drugą wymyśloną opcję. Z uwagi na to, że elementów jest dużo rozłożenie ich na podłodze i odkrywanie w poszukiwaniu par jest jeszcze zbyt trudne dla Kinii wymyśliliśmy wariant łatwiejszy, a właściwie dwa:
  1. Używamy mniejszej ilości par klocków - około 16 sztuk, czyli 8 par.
  2. Segregujemy elementy na dwa stosiki: rysunki kolorowe i na drugim ilustracje do kolorowania. Następnie rozkładamy jeden stosik na podłodze, tak aby ilustracje były widoczne. Z drugiego stosiku dobieramy po kolei dany element i szukamy do niego pary wśród tych rozłożonych na dywanie. Podczas gry dużym ułatwieniem jest fakt, iż każda para ma takie samo tło (gdyby nie to, byłoby naprawdę trudno). :)

Nasza opinia? Gra Kingusi bardzo przypadła do gustu i lubi w nią grać, choć tak jak zaznaczyłam wcześniej w łatwiejszy wariant gry, który same wymyśliłyśmy. :) Przy pierwszym kontakcie z grą córka niezbyt sobie radziła ze znalezieniem par, jednak teraz idzie jej coraz lepiej i pary znajduje szybciutko. :) Grę z powodzeniem mogę polecić, szczególnie dzieciom które lubią malować, jak i tym dla których "zwykłe" gry memo są zbyt łatwe. ;)


A w jakie gry lubią grać Wasze dzieci?
Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl