Menu

Bajki autorstwa Beaty Krupskiej są zupełnie inne od tych współczesnych. Pełne humoru, zwariowane i potrafią rozśmieszyć zarówno dzieci, jak i rodziców.

bajki beata krupska i małpka


Bajki


Autor: Beata Krupska

Ilustracje: Zbigniew Larwa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Format: 20 x 24,5 cm


Beata Krupska - kilka słów o autorze


Beata Krupska - pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych (Podróże do bajek, Sceny z życia smoków). Opublikowała tomik poezji Jadąc tramwajem na targ niewolników oraz bajki Sceny z życia smoków, Opowieść o Agatce i Przygody Euzebiusza, których wznosiwnia ukazują się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Co znajdziemy w książce "Bajki"?


W książce "Bajki" Beaty Krupskiej znajdziemy jedenaście bajek - innych niż wszystkie, zaskakujących czytelnika, bajek podczas czytania których świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli.

bajki beata krupska

Bajki dla dzieci, które tutaj znajdziemy opowiadają o księżniczkach, dobrych smokach,  kozie, szklanym człowieku, "dżdżystych dżdżownicach, rybaku, który niczego nie chce od złotej rybki, o bezsilności królewny i dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze. Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem , że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami."

Niedawno rozmawialiśmy w gronie dorosłych o bajkach dla dzieci i wspomniałam o pierwszej z bajek z tej książeczki. Okazało się, że jest ona zanana, a nawet jedna z osób widziała kiedyś (dawno temu) jej ekranizację. Wszystko się zgadza, ponieważ te mądre, dowcipne, pełne pogody ducha i ciepła bajki zostały teraz wznowione przez Wydawnictwo Prószyński i s-ka. Jest to pierwsze od 1989 roku wznowienie tych wspaniałych opowieści. Do tego jeszcze większego uroku dodają im ilustracje Zbigniewa Larwy. Poniżej kilka z nich:

Bajki Krupska książniczka i smok
bajki Krupska król szczur
bajki Krupska bajka o rycerzu i o królu
Bajki Krupska dżdżownice w dżdżysty dzień
Bajki Krupska dżdżownice w dżdżysty dzień 2 ilustracja
Bajki Krupska bajka o rybaku i złotej rybce
Bajki Krupska - miasto ptaków
Bajki Krupska - bajka o królewnie która nie mogła spać
Bajki Krupska - kozy i barany
Bajki Krupska - szklany człowiek

Bajki dla dzieci, Beaty Krupskiej zarówno mnie, jak i Kingusi bardzo przypadły do gustu. U nas świetnie sprawdzają się jako bajka na dobranoc przed zaśnięciem. Każda z nich jest bardzo wesoła i rozśmiesza strasznie zarówno mnie, jak i córkę. Kiedyś podczas czytania jednej z nich Kinia nie mogła przestać się śmiać, aż na chwilę przerwałam czytanie, a ona na to: "Mama, ja się nie śmieję z ciebie, tylko z tej bajki". :) Zatem sytuacja ta mówi sama za siebie, a dzięki książce mam pewność, że dziecko zaśnie z uśmiechem na twarzy. :)

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za możliwość zrecenzowania książki, a Was zapraszam do odwiedzin:

http://www.proszynski.pl


Przydatny post? Udostępnij go!

2 komentarze:

  1. Bajki, to sposób na rozwijanie wyobraźni i kontakt z dzieckiem-tak zapamiętałam to z dzieciństwa, w sumie jak miałabym dla kogo, czytałabym, bo jestem takim dzieciakiem na wariackich papierach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może i my się skusimy na te bajki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl