Menu

"Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?" - dziewczynki uwielbiają przeglądać się w lusterku ... nawet te najmniejsze. A co powiecie na to, aby zrobić je razem z dzieckiem?

lustereczko powiedz przecie ... jak cię zrobić

Co jest potrzebne, aby zrobić lustereczko?

 - tektura,
- folia aluminiowa
- miska i szklanka, lub cyrkiel
- ołówek
- kredki, pisaki
- naklejki
- nożyczki
- linijka (lub zakładka do książki itp.)

Jak zrobić lustereczko?

  • Krok 1 - Przygotuj szablon
Na początek narysuj na tekturze duże koło - zrób to za pomocą cyrkla, lub obrysuj małą miseczkę dookoła (ja wybrałam drugą opcję).

Następnie w środku koła narysuj drugie - mniejsze. Ja użyłam do tego szklanki. :)

Na koniec na dole dużego okręgu dorysuj uchwyt do trzymania lusterka. Możesz zrobić to za pomocą linijki, ja odrysowałam prostokątną zakładkę do książki. :) Gotowe - wystarczy go już tylko wyciąć
  • Krok 2 - ozdabiamy lustereczko
Teraz rolą dziecka jest ozdobienie lusterka. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Kingusia użyła mniejszych i większych naklejek, oraz pisaków. Dzięki narysowanemu małemu kółku dziecko wie, która część ma być ozdobiona, a która pozostawiona na aluminiowe lusterko. :)

ozdabiamy lustereczko z kartonu i folii aluminiowej

  • Krok 3 - wycinamy lustereczko
Na kawałku folii aluminiowej odrysowujemy koło wielkością odpowiadając temu mniejszemu na tekturowym szablonie - ja odrysowałam szklankę, a podczas wycinania zrobiłam troszkę większe (tak około 1 mm więcej z każdej strony). Nie przejmujcie się, gdy nie wyjdzie idealnie, najważniejsza jest dobra zabawa. Dobrze, aby wycinaniem zajęła się osoba dorosła, bo nie jest to tak łatwe jak się wydaje.

wycinamy lustereczko z folii aluminiowej

  • Krok 4 - przyklejamy lustereczko
Na koniec pozostaje już tylko przykleić wycięte z folii aluminiowej lustereczko do tekturowego szablonu, który jest już odpowiednio ozdobiony. :) I Gotowe! Przyjemnej zabawy!

A oto nasze lustereczko:
Z tyłu:

Tekturowe lustereczko - tył

 I z przodu:

tekturowe lustereczko - przód


Jak Wam się podoba nasze lustereczko? A jak Wy kreatywnie lubicie spędzać czas ze swoimi dziećmi?
 
Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl