Menu

Malina - cud dziewczyna to "najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących na wschód, zachód, północ i południe od Milanówka."

malina cud dzieczyna książka Katarzynyb Pakosińskiej i maskotka pinginka


Malina - cud dziewczyna

 

Autor: Katarzyna Pakosińska

Wydawnictwo: Muza

Ilustracje i opracowanie graficzne: Katarzyna Kołodziej

Oprawa: twarda

Ilość stron: 174

Format: 16 x 21,5 cm

Katarzyna Pakosińska - Pakosia - informacje o autorcefotografia Katarzynyb Pakosińskiej autorki książki Malina Cud Dziewczyna

Katarzyna Pakosińska to kobieta wszechstronna: artystka kabaretowa, aktorka, autorka scenariuszy i dziennikarka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a przy okazji współtworzyła Kabaret Moralnego Niepokoju. Jej wizytówką jest piękny uśmiech i ogromne poczucie humoru. Mama prawdziwej Mai i książkowej Maliny - bohaterki swojej pierwszej książki dla dzieci.

O czym jest książka "Malina - cud dziewczyna"?


Z okładki:

"To najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących na wschód, zachód, północ i południe od Milanówka.

Dlaczego Milanówka? Bo akcja powieści dzieje się właśnie w Milanówku. Kiedy? To trudne pytanie. To chociaż kto jest jej bohaterką? Malina, jedynaczka, właścicielka ciemnej czupryny i psa Rudzielca, która lubi jajko na miękko-twardo, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie i śmieszne słowa, takie jak seldelek albo ... Nie tego drugiego nie możemy wam zdradzić. Odkryjecie je sami po przeczytaniu całej książki. Malina nie nosi zegarka, ma kłopoty z romronkami i wścibskim sąsiadem - panem Drążkiem. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę starego radia i szmaragdełka - dzięki nim poznaje różne domowe historie. BA! Staje się ich uczestniczka. Mamy wiec rodzinne sekrety, przygody, trochę szkolnych i sercowych problemów, a na dokładkę - dla was zadania do wykonania. Nie, nie z matematyki! Zresztą otwórzcie książkę i przekonajcie się sami."

Książka "Malina - cud dziewczyna" zawiera 5 rozdziałów, prolog i epilog. Wszystko napisane w bardzo humorystyczny sposób, co sprawia, iż świetnie się ją czyta, a uśmiech nie schodzi z twarzy, ani dziecku, ani osobie ją czytającej. Nie jest to na pewno "zwykła" książka o przygodach "zwykłej" dziewczynki. Autorka postarała się o to, aby czytelnika zaciekawić na różne sposoby. I tak: już sam wstęp rozbawia, a aby przejść do następnego rozdziału dziecko ma wykonać różne zadania - np. sprawdzić w słowniku znaczenie pewnego słowa, czy ugotować pewną potrawę ze swoją mamą. :) Jeśli w treści znajdziemy jakieś powiedzonka jak np. "rzucić na coś okiem" nie pozostaje to bez echa, a  wymaga zastanowienia się, dziecko zostaje zapytane o zdanie, innym razem coś jest wyjaśniane, czy też trzeba o coś zapytać rodziców ... tak naprawdę znając już odpowiedz. :) Wszystko to jest świetnie i z poczuciem humoru zilustrowane na czarno-białych ilustracjach.

Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - rodział drugi ilustracja
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczyna Malina robi gwiazdę
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - zadanie do wykonania
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczynka z psem
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - kijanki, małe żabki
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczynka i jej pies leżą

Na ostatniej z przedstawionych tutaj ilustracji zwróćcie uwagę, iż obok ilustracji znajduje się słowo KONKURS - jest to jedno z kilku zadań konkursowych. Gdy dziecko wszystkie rozwiąże należy zapakować je w kopertę i wysłać na podany w książce adres. Konkurs trwa do 18 maja 2016 roku, a do wygrania są ulubione książki Maliny z oferty wydawnictwa MUZA oraz wiele innych niespodzianek!

Dla kogo jest książa? 

Według mnie dla wszystkich! Jest pełna humoru, autorka bawi się słowami, a całość sprawia, że nawet moja czterolatka ją uwielbia i co chwilę wybucha śmiechem. :) Historia i przygody Maliny są ciekawe i prawdę mówiąc przerywając czytanie (bo np. Kinia już zasnęła) sama miałam ochotę przeczytać kolejny rozdział. :) Książkę polecam zatem zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom, a także ich rodzicom i ... nawet dziadkom. :)

Bardzo spodobał nam się (mnie i Kinii) tutaj motyw podróżowania w czasie. Poznawania rodzinnych sekretów i sama wyobrażałam sobie miny rodziców Maliny, gdy wspominała o pewnych faktach, o których przecież nikt jej dotąd nie mówił ...

Książkę polecam każdemu, kto ma tylko ochotę na lekturę pełną humoru i miłe spędzenie czasu.

Za możliwość recenzji tej książki Dziękuję Wydawnictwu Muza, a Was zapraszam do odwiedzin:

Wydawnictwo Muza

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl