Menu

Seria książek dla dzieci - Dziennik Cwaniaczka zapewne wielu z Was jest znana. Jeśli jest to ulubiona postać waszych dzieci (lub wasza) :) to zachęcam do zapoznania się z Nieziemskim Kalendarzem Cwaniaczka na rok 2016, dzięki któremu żadne święto (znane, oraz to o którym być może nie miałeś pojęcia) teraz już Ci nie umknie. :)

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka okładka

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka 2016

 

Autor: Jeff Kinney

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Seria: Dziennik Cwaniaczka

Ilość stron: 24

Format: 30,5 x 30,5 cm


Czy Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka jest naprawdę nieziemski?

Zaczniemy od początku, gdzie pierwsza strona kalendarza to wykaz ostatnich czterech miesięcy roku 2015 - jest to duży plus, gdyż w wielu innych pozycjach tego typu pierwsza kartka to po prostu styczeń. :)

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka pierwsza strona

Każdy miesiąc znajdziemy na dwóch stronach kalendarza, gdzie u góry powita nas śmieszna ilustracja, a w czarno-białych okienkach oznaczonych datą kolejnych dni miesiąca znajdziemy wykaz świąt różnego typu - poczynając od tych, którzy wszyscy znamy, a kończąc na tych, o których pojęcia nie mieliśmy. :) Co pewien czas zostały sprytnie wkomponowane jakże śmieszne rysunki przedstawiające postacie z Dziennika Cwaniaczka. Na każdej kartce kalendarza znajdziemy także miesiąc poprzedni, oraz następny przedstawiony w formie skróconej. Całość prezentuje się mniej więcej tak:

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka styczeń
Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka wrzesień

Na ostatniej stronie (właściwie to na okładce) znajdziemy wykaz ilustracji znajdujących się u góry każdego miesiąca, a wygląda to tak:

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka wykaz ilustracji pierwsze półrocze
wykaz ilustracji - drugie półrocze

Jak pisałam wcześniej w kalendarzu znajdziemy wykaz świąt różnego rodzaju, jak np. Dzień Nauczyciela, Wigilia, ale także Dzień Sera, Międzynarodowy Dzień Pisarzy, czy Dzień Dentysty. :)

Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka Dzień Pisarzy i Dzień Dentysty
Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka Dzień Nauczyciela
Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka Dzień Ryby Wigilia

Jak zatem widzicie Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka jest nietypowy. :) Może pełnić jednocześnie funkcję informacyjną, ozdobną, jak i sprawiać, że na ustach dziecka, jak i naszych pojawi się uśmiech, gdy na niego spojrzymy, bo trudno się nie uśmiechnąć, gdy przed oczami mamy tyle zabawnych ilustracji. :)

Gdzie można kupić kalendarz?


Nieziemski Kalendarz Cwaniaczka znajdziecie mi.in na Tania Książka.

Macie już kupiony kalendarz? Czy w pokoju dziecka, również jeden wisi ?

Przydatny post? Udostępnij go!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl