Menu

Wielcy i Sławni to seria książek wydawnictwa Prószyński i S-ka dzięki którym dzieci mogą w przystępny, łatwy i przyjemny sposób, zapoznać się zarówno z życiorysem, jak i odkryciami jakich dokonali m.in. Maria Skłodowska - Curie, Thomas Alva Edison, czy Albert Einstein.

Wialcy i sławni Edison Skłodowska Einstein

Z ogólnych informacji o książkach:

Kim była Maria Skłodowska-Curie?


Tytuł: Kim była Maria Skłodowska-Curie?

Seria: Wielcy i Sławni

Autor: Megan Stine

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska

Ilustracje: Ted Hammond

Ilość stron: 112

Oprawa: twarda

Format: 135 x 196 mm


Kim był Thomas Alva Edison?


Tytuł: Kim był Thomas Alva Edison?

Seria: Wielcy i Sławni

Autor: Margaret Frith

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tłumaczenie: Hanna Pasierska

Ilustracje:John O'brien

Ilość stron: 112

Oprawa: twarda

Format: 135 x 196 mm

 

Kim był Albert Einstein?


Tytuł: Kim był Albert Einstein?

Seria: Wielcy i Sławni

Autor: Jess Brallier

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tłumaczenie: Hanna Pasierska

Ilustracje: Robert Andrew Parker

Ilość stron: 112

Oprawa: twarda

Format: 135 x 196 mm

 

Czym jest seria Wielcy i Sławni?

Seria książek Wielcy i Sławni przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Co znajdziemy w książkach?

Najpierw powiemy o dodatkach. :) Otóż w każdej z książek znajdziemy dodatki i tak:

w Kim była Maria Skłodowska-Curie znajdziemy miarkę wzrostu dla naszych pociech, wraz z podobiznami sławnych wynalazców i odkrywców. W kolejnych natomiast częściach serii Wielcy i Sławni znajdziemy po jednej naklejce, które to możemy nakleić na wspomnianą wyżej miarkę. :) Zresztą zobaczcie o czym mówię, przeglądając poniższe zdjęcia:

Czym wsławiła się Maria Skłodowska - Curie? Dzięki jakim odkryciom stała się najsłynniejszą kobietą naukowcem w historii? Za co otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, stając się pierwszym człowiekiem, któremu to się udało? Odpowiedz na te wszystkie pytania, a także wiele innych znajdziecie w książce "Kim była Maria Skłodowska-Curie?"

Thomas Alva Edison do dziś pozostaje najbardziej twórczym wynalazcą w historii. Na jego nazwisko zarejestrowano prawie 1100 patentów. Niektóre z nich dotyczą tak znanych urządzeń, jak żarówka czy fonograf - pierwsza, cudowna maszyna rejestrująca dźwięk. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób wynalazca dokonał tego wszystkiego, ta książka jest właśnie dla ciebie.

Czy wiecie, że Albert Einstein był nieśmiały i nie znosił sławy oraz zainteresowania? A mimo to został medialną supergwiazdą. Nawet dziś, wiele lat po jego śmierci, w Hollywood kręci się o nim filmy, a T-shirty, kubki do kawy i plakaty ozdabia się wizerunkiem jego słynnej twarzy. 

Każda z książek podzielona została na rozdziały z których młody czytelnik może odkryć wiele ciekawostek z życia naukowców. Czy ich życie było proste i łatwe? A może non stop musieli się borykać z wieloma trudnościami, a mimo wszystko dali radę, stali się sławni, a przede wszystkim przysłużyli się społeczeństwu? Wszystkiego dowiecie się z tych oto książek, w przedstawionych od 7 do 9 częściach (rozdziałach). Oprócz ciekawych faktów z ich życia i niesłychanie wciągających historii w książkach znajdziemy również ważniejsze wydarzenia z życia naukowców, a także ważniejsze wydarzenia ze świata. Lektura książek jest na tyle ciekawa, że z zaciekawieniem słuchała ich nawet moja Kingusia, zatem nawet pięciolatka lektura ta potrafi zaciekawić. Każda książka posiada również wiele rysunków czarno-białych, które na pewno urozmaicają czytanie i przybliżają nam te sławne postacie.

Za możliwość recenzji książek dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka, a Was zapraszam do odwiedzin:

http://www.proszynski.pl

Przydatny post? Udostępnij go!

4 komentarze:

 1. Muszę się tej serii bliżej zacząć przyglądać..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, choćby dlatego, że można się dowiedzieć wiele ciekawych faktów z życia naukowców, o których wcześniej nie słyszałam. :)

   Usuń
 2. Moim zdaniem każdy z nas powinien zaznajomić się, chociaż trochę, z treścią każdej z tych książek.. W końcu nie są napisane o byle kim! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak :) Dzięki takim historiom dzieci mogą uwierzyć w siebie i zobaczyć, że zupełnie normalny człowiek może wiele osiągnąć dzięki swojej pasji i uporowi. :)

   Usuń

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu. :) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad... ja także Cię odwiedzę. :) Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Podoba Wam się mój blog? Chcecie być zawsze na bieżąco? Wystarczy dodać go do obserwowanych. :)

Mama-AsiaLM.pl - Blog Parentingowy, recenzje książek dla dzieci i kobiet © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony przez Mama-AsiaLM.pl